понеділок, 6 грудня 2010 р.

Митрополит Рівненський Даниїл (Чокалюк)

Митрополи́т Рі́вненський і Остро́зький Даниї́л (в миру Богда́н Миха́йлович Чокалю́к) народився 22 серпня 1958 року в селі Стара Жадова Сторожинецького району на Буковині. Після закінчення середньої школи у 1975 р. вступив до Одеської духовної семінарії, а в 1979 р. – до Московської духовної академії, яку закінчує в 1983 році. 19 серпня 1983 року митрополитом Одеським і Херсонським Сергієм рукопокладений у сан диякона (целібат), а 28 серпня того ж року – на священика і призначається викладачем та помічником інспектора Одеської Духовної Семінарії. 10 березня 1985 року був пострижений в ченці в Одеському Свято-Успенському чоловічому монастирі з іменем Даниїл.

З 1987 до 1990 року навчався в Греції, в аспірантурі Богословського факультету Салонікського університету. У липні 1990 року призначений секретарем Правління Київської Духовної Семінарії. 3 квітня 1991 року, до свята Пасхи, возведений Блаженнійшим митрополитом Київським і всієї України Філаретом в сан ігумена. З нового навчального 1991 року призначений в. о. ректора, а з грудня того ж року ректором Київської Духовної Семінарії з возведенням в сан архимандрита.

В складних умовах боротьби противників автокефалії Української Церкви з її прихильниками, провів перший випуск цього навчального закладу у 1992 році. Починаючи з 1990 року брав діяльну участь у всіх процесах становлення Української Православної Церкви Київського Патріархату. Після Всеукраїнського (об`єднавчого) Собору 25-26 червня 1992 року призначений ректором Київської Духовної Семінарії та Головою Учбового Комітету УПЦ Київського Патріархату. 3 червня 1993 року призначається намісником Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря міста Києва. 19 жовтня 1993 року призначений ректором Київської Духовної Академії. Відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

23 січня 1994 року хіротонісований у сан єпископа, з титулом Вишгородського, за Божественною літургією у Володимирському кафедральному соборі міста Києва. 21 лютого 1994 року призначається вікарієм Київської єпархії. 8 жовтня 1999 року йому присвоєно вчене звання доцента. 4 квітня 2000 року Преосвященнійшого Даниїла призначено єпископом Рівненським і Острозьким, керуючим Рівненською єпархією. З приходом на Рівненську кафедру владика Даниїл реорганізовує Рівненське Духовне Училище в семінарію, благословив заснування газети "Духовна нива", розбудовує єпархію, відроджує монастирі. За час його архипастирської опіки на Рівненщині відроджується та утверджується Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких могилах, Священноархимандритом якого він був, утворюються та розвиваються Свято-Воскресенський чоловічий монастир на місці повстанських могил в урочищі Гурби, Свято-Миколаївський та Свято-Варваринський жіночі монастирі у м. Дубно. 21 жовтня 2000 року піднесений до сану архиєпископа, а 23 січня 2004 року, у день десятої річниці його єпископської хіротонії – до сану митрополита.Високопреосвященнійший митрополит Даниїл був одним з головних учасників переговорного процесу з визнання Української Православної Церкви Київського Патріархату світовою Православною спільнотою. Він неодноразово зустрічався з Його Всесвятістю Константинопольським Патріархом Варфоломієм. У суботу 10 грудня 2005 р. митрополит Рівненський та Острозький Даниїл, постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви Київський Патріархат відійшов до Господа. Був удостоєний вищих церковних нагород: Ордена преподобного Сергія Радонезького (1986 р.) та Ордена Святого Архистратига Михаїла (1999 р.). 

Посилання :