понеділок, 6 грудня 2010 р.

Архієпископ Бразілії Єремія (Ференц)

Єремія (світське ім'я Єлісей) Ференс (нар. 29.12.1962, м.Папандува, штат Санта Катаріна, Бразилія) громадянин Бразилії українського походження Освіта та професійна діяльність: У 1976 р. вступив до семінарії Святого Йосифа в м.Прудентополіс (штат Парана, Бразилія). Після цього навчався в Василіянському Новіціяті м.Іваї (штат Парана, Бразилія). В 1985 р. був прийнятий до Української автокефальної православної церкви і відбув на навчання до семінарії Св. Софії (м.Савдн-Бавдн-Брук, штат Нью-Джерсі, США). 30 листопада 1988 р. Преосвященний Владика Антоній, Єпископ Ньо-Йоркський і Вашингтонський рукоположив його в ієро-дияконство, 29 січня 1989 р. Блаженіший Владика Мстислав, Митрополит УПЦ в США та УАПЦ в діаспорі руко положив Ієро-диякона Єремію в сан священства і трохи пізніше призначив його настоятелем собору Св.Димитрія Солунського в м.Курітіба та дав парафію Св.Архистратига Михаїла в м.Курітіба (штат Парана, Бразилія) та парафію Св.Володимира в м.Ірасема (штата Санта-Катаріна, Бразилія). На VI Єпархіальному Соборі, що відбувся в 1993 р. в м.Курітіба, ієромонах Єремія був обраний соборно і затверджений Собором Єпископів УПЦ в США на Правлячого Єпископа - Єпарха Південноамериканськох Єпархії УАПЦ, піднесений до чину Архимандрита і висвячений Митрополитом УПЦ в США та УАПЦ в діаспорі, Архієпископом Нью-Йоркським і Вашингтонським УПЦ США та Австролійсько-Новозеландським УАПЦ і правлячим на той час Єпископом Південноамериканської єпархії УАПЦ. У 2008 р. став Архієпископом Української автокефальної церкви Південної Америки.

Характеристика: Єремія Ференц зробив великий внесок до справи консолідації місцевого українства. Завдяки достатньо сильному впливу Української автокефальної православної церкви в Бразилії, а також в Аргентині та Парагваї, Владика Єремія через релігію намагається підтримувати в середовищі громади „український" дух, заохочує вивчати українську мову, зберігати національні традиції, звичаї і фольклор. За 15-річний час своєї єпископської діяльності Владика Єремія посвятив 5 новозбудованих храмів-церков УАПЦ, з яких 3 в Бразилії та 2 в Парагваї; 9 відновлених храмів-церков, з яких 4 в Бразилії, 3 в Парагваї, 2 в Аргентині, а також 8 новозбудованих урочистих залів.

Він посвятив поновлений Єпархіальний дім і новозбудовану Єпархіальну Семінарію ім. Св. Кирила і Мефодія (в 2002 р.). За цей час Єпископ Єремія висвятив 7 нових священників та 3 дияконів, випускників Семінарії ім. Св. Кирила і Мефодія, прийняв 3 священників з інших юрисдикцій та одну парафію ветеро-католиків. Крім цього було засновано 5 нових парафій (4 в Бразилії та 1 в Парагваї). Зараз Єпархія нараховує 34 громади-парафії. В 2002 р. було засновано Місійний православний інститут. В 1995 р. Владика зустрічався з Вселенським Патріархом Варфоломеєм І з метою сприяти канонічності Української православної церкви в діаспорі. В 1998 р. порушив питання легалізації УАПЦ в Аргентині, яку до того моменту репрезентувало Братство Св. Покрови та Духовна обслуга парафій в провінції Чако. В 2000 р. вирішив питання легалізування УАПЦ в Парагваї, яку до того репрезентувало Братство Св. Юрія. Т

акож треба згадати, що з метою залучення молоді до церкви протягом цього періоду було видано (в перекладі португальською мовою) «Служебник», «Молитовник», «Требник», «Часослов», «Молебень до Св.Архистратига Михаїла» та «Акафист до Пресв. Богоматері». При єпархії діє зорганізоване Об'єднання українських православних сестрицтв та Ліга православної молоді в Парагваї. В 2001 та 2002 рр. відбулися Єпархіальні конгреси православної молоді в Бразилії та Парагваї. При церквах засновані та функціонують церковні хори, які співають українською мовою під час служби. Єпископ Єремія сприяє налагодженню співпраці між українською громадою Південної Америки та Україною. В 1995 р. зустрічався з Президентом України Л.Кучмою в м.Бразиліа (Бразилія) та м.Буенос-Айрес (Аргентина).