четвер, 2 грудня 2010 р.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір

Архиєпископ Федір (в миру Бубнюк Валентин Леонідович) народився 21 липня 1978 року в селі Липно Ківецівського району Волинської області у сім’ї вчителів. У 1995 році закінчив Липненську ЗОШ І-ІІІ ступенів і в тому ж році вступив до Волинської Духовної Семінарії. У 1999 році закінчив Волинську Духовну Семінарію і вступив до Київської Духовної Академії. 6 травня 1999 року Високопреосвященнішим митрополитом Луцьким і Волинським Яковом був рукоположений у сан диякона, а 23 травня того ж року – в сан священика. З червня по листопад 1999 року ніс священицьке служіння на парафії Вознесіння Господнього в селі Рокині Луцького району Волинської області.

15 листопада 1999 року перейшов до кліру Київської єпархії для продовження свого навчання на стаціонарному відділенні Київської Духовної Академії. З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета призначений настоятелем парафії святого Іоана Золотоустого с. Півні Фастівського району Київської області.

18 квітня 2002 року був призначений штатним священиком Святопокровського храму на Солом’янці м. Києва. У червні 2003 року закінчив Київську Духовну Академію і здобув науковий ступінь кандидата богословських наук, захистивши дисертацію “Зовнішня діяльність Російського Святійшого Синоду в кінці ХІХ – поч. ХХ століття”.

26 серпня 2003 року прийняв чернечий постриг з ім’ям Федора і був зачислений братій Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. 29 серпня 2003 року був призначений помічником інспектора та викладачем Київської Духовної Академії. 27 квітня 2004 року був призначений на посаду секретаря Вченої Ради КДАіС. 10 березня 2005 року Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату був призначений Головою Синодального управління у справах молоді. 9 березня 2006 року, указом Святійшого Патріарха, був призначений намісником Святофеодосіївського ставропігіального монастиря м. Києва та Секретарем Святійшого Патріарха. 20 жовтня 2006 року рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату був обраний єпископом Полтавським і Кременчуцьким.

12 листопада 2006 року у Святоволодимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва хіротонізований у сан єпископа Полтавського і Кременчуцького. 23 січня 2012 року указом Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір був піднесений до сану архиєпископа.