четвер, 2 грудня 2010 р.

Єпископ Чернівецький і Хотинський Герман

Єпископ Герман (Семанчук Павло Святославович), народився 27 жовтня 1973 року в с. Іспас Вижницького району Чернівецької області в родині службовців. У 1990 році закінчив середню школу №4 м.Чернівці. З 1991 ро 1996 роки виконував послух регента-псаломщика в храмах м.Чернівці та Чернівецької єпархії. 9 березня 1997 р. Митрополитом Переяславським і Богуславським Нестором (Кулішем), УІЩ КП, у Свято-Феодосіївському монастирі м. Києва рукоположений у сан диякона, а 19 квітня 1997 р. у пресвітера в стані целібату. 27 липня 1997 рю намісником Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва архімандритом Вікентієм (Містовим) пострижений в мантію з іменем Герман (на честь прп. Германа Аляскинського, пам’ять 9 серпня за н.ст.). 9 серпня 1997 р. возведений у сан ігумена.  

З 1997 по 2000 роки – клірик Одеської єпархії УПЦ КП, настоятель кафедрального собору Різдва Христового м. Одеси, секретар Одеського єпархіального управління УПЦ КП. З 2000 р. – клірик Чернівецько-Кіцманської єпархії УПЦ КП, настоятель храму Св. вмч. Георгія Побідоносця м. Кіцмань, благочинний храмів Кіцманського р-ну. До Дня Святої Пасхи 2003 року нагороджений хрестом з прикрасами. У 2000 р. закінчив Львівську Духовну Семінарію УПЦ КП, а у 2007 р.-Київську православну Богословську Академію з академічним званням магістра богослів’ я. У 2008 р. закінчив Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича з присвоєнням кваліфікації бакалавра філософії, а у 2009 р.Національний університет „Острозька Академія” з академічним званням магістра богослів’я.


5 вересня 2009 року, в день памяті свщмч. Іринея, єпископа Ліонського, Предстоятель УАПЦ, Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Мефодій під час богослужіння в кафедральному соборі Різдва Христового м. Тернополя возвів ігумена Германа (Семанчука) у сан архімандрита. За розпорядженням і відповідним Указом Предстоятеля УАПЦ, архімандрита Германа (Семанчука) тоді було призначено обласним благочинним парафій Української Автокефальної Православної Церкви Чернівецької області.

14-го листопада 2009 року, в день Святих Безсрібреників та чудотворців Косми і Даміана Азійських,у храмі Св.Димитрія Солунського УАПЦ м.Києва відбулось наречення архімандрита Германа (Семанчука) на єпископа Чернівецького і Хотинського. На нареченні були присутня більшість єпископату нашої Церкви. Окрім Предстоятеля в той день у храмі молилися Архиєпископ Уманський Іоан, Архиєпископ Кафський і Готський Петро, Архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Феодосій, Єпископ Черкаський і Кіровоградський Іларіон, Єпископ Житомирський і Поліський Володимир.

Хіротонію єпископа Германа очолив Блаженнійший Мефодій – Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, якому співслужили Архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Феодосій, Єпископ Черкаський і Кіровоградський Іларіон, Єпископ Житомирський і Поліський Володимир, Єпископ Харківський і Полтавський Афанасій.