Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 6 грудня 2010 р.

Єпископ Тельмісу Іларіон (Рудник)

Єпископ Іларіон (в миру Роман Миколайович Рудник; 14 лютого 1972, Львів) — Єпископ Едмонтонський. Кандидат богослів'я. Перший українець за останні 300 років, висвячений Константинопольським патріархом у єпископи. З біографії У 1989-1992 рр. навчався в Київській духовній семінарії. Далі вдосконалював знання в Греції на богословському факультеті Солунського державного університету Св. Дмитрія, який закінчив у 1997 р. Продовжив навчання в аспірантурі, захистив дисертацію на кафедрі канонічного права Солунського університету на тему: «Канонічні зв'язки Київської митрополії з Вселенською патріархією до 1240 року». 1997 року пострижений у чернецтво та рукоположений у диякони митрополитом Тиролойським і Сирентійським Пантелеймоном (це сталося у Патріаршому ставропігійному монастирі Влатадон). 2000 року — став пресвітером. 2002 року — стажування в Іллінойському університеті Чикаго (США) 2002 року — направлений для пастирського служіння до Португалії. 11 січня 2005 року на пропозицію Вселенського патріарха Варфоломія Святим і Священним Синодом Константинопольського патріархату обраний на єпископа. 29 січня 2005 року архієрейська хіротонія в Патріаршому кафедральному соборі Св. Юрія, у Константинополі.

Детально:

Преосвященніший Іларіон, Єпископ Едмонтону і Західної Єпархії Української Православної Церкви в Канаді (в миру Роман Миколайович Рудник) народився 14 лютого 1972 р. в місті Львові,Україна. Там він отримав початкову і середню освіту. Після здачі вступних екзаменів був зачислений на 2-ий курс Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 1992.

На рекомендацію Архиєпископа Скопельського Всеволода і з благословення Вселенського Патріярха Варфоломея І, був направлений для продовження освіти в Салоніках, Греція. Він закінчив Богословський факультет Університету Аристотеля у 1997 році.

5 грудня 1997 був пострижений у чернецтво, з іменем "Іларіон". Високопреосвященніший Митрополит Пантелеймон Тирольський і Серентійський (ігумен монастиря Святого Влатадона в Салоніках) 21 грудня 1997 висвятив ченця Іларіона в сан диякона, а в пресвітери в 2000 році.

Він продовжував богословські студії з канонічного права і успішно захистив дисертацію на тему «Каніночний зв’язок Київської митрополії з Вселенською Патріархією до 1240 року», отримавши ступінь маґістра Канонічного Права.

У 2001 році він брав курс англійської мови в університеті штату Іллінойс в Чикаго. У жовтні 2002 року був призначений обслуговувати новостворену парафію святого Пантелеймона в Порто, Португалія.

21 березня 2004 він був возведений в сан "Архимандрита Вселенської Патріярхії". 11 січня 2005, Його Все-Святість Вселенський Патріярх Варфоломей І і Святий і Священний Синод Вселенської Патріярхії обрали його єпископом-помічником Високопреосвященнішого Єпіфанія, Митрополита Іспанії та Португалії з титулом «Єпископ Телмісу». Архиєрейська хіротонія відбулася в Константинополі в Патріяршому Соборі Святого Юрія в суботу 29 січня 2005.

Його Високопреосвященство Митрополит Іван, Первоієрарх Української Православної Церкви в Канаді попросив Вселенського Патріярха Варфоломея I і Святий і Священний Синод Вселенської Патріярхії обрати Єпископа Іларіона єпископом Української Православної Церкви в Канаді. Його Преосвященство, Єпископ Іларіон прибув до Канади у 2007 року. В серпні 2008 р. Надзвичайний Собор Української Православної Церкви в Канаді обрав його Єпископом нашої Церкви.

21 жовтня 2008, Його Все-Святість Варфоломей І та Святіший Синод обрали його Єпархіальним Єпископом Едмонтону та Західної Єпархії.

В неділю 26 жовтня 2008 року Єпископ Іларіон був інтронізований в Українській Православній катедрі Св. Івана в Едмонтоні, провінції Альберта.

День його небесного Покровителя Іларіона Великого 21 жовтня / 3 листопада.