Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 2 грудня 2010 р.

Митрополит Іоасаф (Василиків)

Митрополит Івано-Франківський і Галицький ІОАСАФ (Василиків Іван Кузьмич) Народився 7 лютого 1955 року в селі Грушів Дрогобицького району Львівської області. В 1961 році пішов в перший клас Грушівської середньої школи, яку успішно закінчив у 1971 році. В 1973 році був призваний в ряди Воєнно-Морського Флоту, демобілізований у 1976 році. З 1976 - 1988 р.р. – працівник автокранового заводу в місті Дрогобичі. В лютому 1988 року поступив на послух в Архангельську єпархію. 23 квітня 1989 року єпископом Архангельським і Мурманським Пантелеймоном рукоположений в сан диякона і пострижений в рясофор. 7 жовтня 1990 року єпископом Архангельським і Мурманським Пантелеймоном рукоположений в сан ієрея і призначений настоятелем парафії села Веркола Пінєжського району Архангельської області.

24 березня 1992 року єпископом Архангельським і Мурманським Пантелеймоном пострижений в чернецтво. Згідно рішення Священого Синоду РПЦ МП від 30 березня 1992 призначений намісником Артемія-Веркольського монастиря. 15 квітня 1992 році за ревне служіння Церкві Божій патріархом Московським Олексієм ІІ нагороджений наперсним хрестом. Указом від 24 березня 1995 року патріархом Московським Олексієм ІІ возведений в сан ігумена. 9 січня 1997 року згідно поданого прохання на ім’я єпископа Архангельського і Холмогорського Тихона звільнений від послуху намісника монастиря у зв’язку із переїздом на Україну.

Митрополит Іоасаф Василиків
6 квітня 1997 року рукоположений Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом в сан єпископа. Від 10 квітня 1997 року призначений єпископом Донецьким і Луганським. Закінчив Львівську духовну академію Української Православної Церкви Київського Патріархату та Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника. Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 28 жовтня 1997 року призначений єпископом Івано-Франківським і Галицьким.

23 січня 2000 року патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений Орденом Архістратига Михаїла. 7 січня 2001 року нагороджений орденом Хреста Спасителя.

9 грудня 2002 року за труди в розбудові УПЦ КП піднесений до сану архиєпископа. 23 січня 2004 року патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня. 22 липня 2008 року нагороджений Президентом України орденом "За Заслуги" II ступеня. 23 січня 2012 року Указом Святійшого Патріарха Філарета возведений в сан митрополита.

День ангела – 17 березня.