Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 7 грудня 2010 р.

Митрополит Костянтин (Баган)

Митрополит Костянтин, у миру Федір Баґан Народився : 29 липня 1936 День Ангела : 3 червня Хіротонія: 7 травня 1972 Дата смерти: 21 травня 2012 Блаженнійший Митрополит Константин (Федір Баґан) нардився 29 липня 1936 у м. Піттсбург, США, від побожних батьків Станислава і Катерини з дому Сидорів. Початкову, а також середню освіту здобув у Піттсбурзі. З 1955 по 1959 рік навчався в Колегії св. Андрія у Вінніпезі, Канада, якій закінчив ступенем Ліценціята Богословія, а в з 1959 по 1960 рік навчався в семінарії св. Володимира, здобуваючи титул Маґістра Богословія.

Крім цього в роках 1961-1967 здобув ступінь бакалавра з гуманістичних наук в Університеті Дукен та маґістерський ступень з екзистенціяльної феноменології.

В 1967 році був висвячений на диякона і згодом на священика. Пастирське служіння проходив спочатку як священик-помічник при кафедральному храмі св. Володимира м. Чікаґо. 3 квітня 1968 р. був призначений настоятелем парафії св. Миколая в м. Трой, Ню-Йорк. Собор УПЦ в США, що відбувся в жовтні 1971 року обрав о. Федора єпископом Чікаґським і Західноамерианським.

18 грудня 1971 р. прийняв чернечий постриг з ім'ям Константин на честь св. Рівноапп. царя Константина, а наступного дня був возведений у сан архімандрита. 7 травня 1972 року відбулася хіротонія архімандрита Константина в єпископа Чікаґського. В 1979 році був возведений у сан архієпископа.

На 7-мому Соборі УАПЦ в Діаспорі Архієпископ Константин був обраний Митрополитом - Первоієрархом Української Автокефальної Праваславної Церкви в Діаспорі. Вранці, 21 травня 2012 року, на 76-му році життя відійшов у вічність.