четвер, 2 грудня 2010 р.

Кардинал Любомир Гузар

Єпископ Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року в м.Львові. Тут закінчив народну школу та перший клас гімназії. У 1944 році сім’я змушена була покинути Україну. Спочатку зупинилися в Австрії. У м.Зальцбурзі юнак продовжив навчання в українській гімназії. У 1949 році родина Гузарів переїхала до США. Середню освіту Любомир здобув у Малій духовній семинарії у Стемфорді (штат Коннектикут). Потім студіював філософію в Колегії Св.Василя, де в 1954 році одержав ступінь бакалавра. Богословські студії відбув у Вашингтонському Католицькому університеті.

1958 року як вихованець Великої духовної семинарії Св.Йосафата Любомир Гузар одержав диплом богослова. 30 березня того ж року владика Амврозій Сенишин висвятив Любомира Гузара на священика для праці в Стемфордській єпархії. У 1958-59 роках працює вчителем і префектом в Стемфордській Духовній семинарії Св.Василя а також служить у Кергонксоні (штат Нью-Йорк) як душпастир оселі «Союзівка» Українського Народного Союзу та виховної оселі Спілки української молоді Америки в Елленвілі (штат Нью-Йорк).

З 1965 року є настоятелем парохії пресвятої Трійці в Кергонксоні. У Фордгамському університеті Нью-Йорка продовжував студії, вивчаючи філософію. У 1967 році здобув ступінь магістра. 1969 року переїхав до Риму для продовження богословських студій, які завершив доктором богословія в 1972 році. Відтак отець Гузар вступає до монастиря Св. Теодора монахів студійського уставу в Гроттаферраті (Італія). У1973-84 роках о.Любомир викладає в Папському Місійному університеті «Урбаніана» в Римі, виконує різні доручення Патріарха Йосипа (Сліпого).  

Кардинал Любомир Гузар
2 квітня 1977 року в монастир студійського чину в Кастель-Гандольфо поблизу Рима був висвячений Йосипом Сліпим на єпископа. У 1978 році Патріарх Йосип призначає владику Гузара архимандритом монастиря Св.Теодора а також відповідальним за монастир студійського уставу за межами України. З 1984 до 1991 року є протосинкелом Львівської Архиєпархії в Римі. 1993 року разом зі всією спільнотою з Гроттаферрати повернувся на рідну землю. 1993-94 рр. служив духівником у Львівській духовній семинарії святого Духа.  

У 1995 році громада осіла в своєму монастирі Св. Теодора Студита в с. Колодіївка на Тернопільщині. У листопаді 1996 року владика Любомир призначений єпископом-помічником Глави УГКЦ. 26 січня 2001 року на надзвичайному синоді єпископів обраний Верховним Архиєпископом УГКЦ. 21 серпня 2005 року проголошено перенесення осідку Глави УГКЦ зі Львова до Києва.

25 січня 2001 року на надзвичайному Синоді Єпископів Української Греко-Католицької Церкви обраний Архиєпископом Львівським та Главою Української Греко-Католицької Церкви.

26 січня 2001 року Папа Римський Іван Павло II затвердив цей вибір. 21 лютого того ж року Л. Гузар став Кардиналом Католицької Церкви з титулом святої Софії на Віа Боччеа.

21 серпня 2005 року Любомир Гузар офіційно змінив свій титул на «Верховний Архієпископ Києво-Галицький» і переніс свій осідок до Києва.

9 лютого 2011 в українських ЗМІ з'явилася інформація про те, що Папа Римський Бенедикт XVI прийняв відставку Любомира Гузара з посади глави УГКЦ.

10 лютого на прес-конференції у Києві Блаженніший Любомир (Гузар) повідомив про те, що цього дня Папа Бенедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви. Відповідне прохання до Святішого Отця Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років.