Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 7 грудня 2010 р.

Ігумен Митрофан (Бутинський)

Ігумен Митрофан, Намісник Cвято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах (в миру Володимир Ярославович Бутинський), народився 17 червня 1978 року у селі Накваша, Бродівського району, Львівської області. З 1985 по 1995 роки навчався в Наквашанській загальноосвітній школі I-III ступенів . У 1996 році вступив до Львівської Духовної семінарії , яку закінчив у 2000 році. З 2003 по 2008 роки навчався у Чернівецькому Національному університеті ім.Ю.Федьковича на філософсько-теологічному факультеті за спеціальністю «Релігієзнавство».  

23 липня 2006 року Блаженнійшим Мефодієм (Кудряковим), митрополитом Київським і всієї України, за Божественною літургією був рукоположений у сан диякона, 1 жовтня 2006 року – у сан священика. Зарахований у клір Тернопільської єпархії і призначений священиком кафедрального собору Різдва Христового м.Тернополя. З 29 жовтня 2006 року переведений у клір Київської єпархії та призначений штатним священиком Свято-Андріївського кафедрального собору м.Києва. 1 березня 2007 року із благословення Святійшого Філарета (Денисенка), Патріарха Київського і всієї Руси-України, священноархімандрита Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря , був зачислений насельником цього монастиря.

14 червня 2007 року з благословення Святійшого Патріарха Філарета, Високопреосвященним Димитрієм, архієпископом Переяслав-Хмельницьким, (нині митрополит Львівський і Сокальський), намісником монастиря, пострижений в чернечий чин з іменем Митрофан на честь святителя Митрофана, патріарха Константинопольського(день пам’яті 17 червня). 06 травня 2008 року за Божественою літургією, у Свято-Георгіївському соборі Видубицького монастиря, Святійшим Патріархом Філаретом був нагороджений наперсним хрестом.  

08 травня 2008 року, згідно указу Святійшого Патріарха Філарета, призначений благочинним Свято-Михайлівського Видубицького монастиря м.Києва. 06 травня 2009 року за Божественою літургією, у Свято-Георгіївському соборі Видубицького монастиря, Святійшим Патріархом Філаретом був возведенний в сан ігумена.

Восени 2009 р. став слухачем другої вищої освіти, юридичного інституту НАУ, який закінчив у 2012 р.,отримавши диплом ”Юриста”. В червні 2010 року в КПБА захистив магістерську роботу на тему:”Старчество і духівництво в Православній Церкві” і отримав диплом Магістра богослівя. 01 вересня 2011 року асистент кафедри теорії та історії держави і права юридичного інституту НАУ.

01 червня 2012 року, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, указом архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона , призначений намісником Свято-Георгіївського чоловічого монастиря (на Козацьких Могилах), с.Пляшева, Рівненської єпархії. 08 липня 2012 року, за Божественною Літургією, Високопреосвященійшим архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном нагороджений хрестом з прикрасами .  

Нагороди:  17 червня 2008 року, Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси- України Філаретом, нагороджений Благословенною Грамотою. 22 квітня 2011 року, за вагомий внесок у відродження духовних, історичних та патріотичних традицій українського козацтва, гетьманом Українського реєстрового козацтва, А.Шевченком нагороджений орденом II-го ступеня «Срібний козацький хрест». 16 травня 2012 року. ректором Національного Авіаційного Університету проф. М. Куликом, нагороджений грамотою за високу професійну майстерність, активну участь у науково-дослідній роботі, громадському житті університету та до Дня науки Юридичного інституту. 17 червня 2012 року Високопреосвященійшим архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном, нагороджений Благословенною Грамотою . 02 жовтня 2012 року, за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви- Указом Святійшого Патріарха Філарета нагороджений Орденом Святого Юрія Переможця.