середа, 8 грудня 2010 р.

Архимандрит Олексій (Мензатюк)

Архимандрит Олексій (в миру – Мензатюк Сергій Іванович), намісник Спасо-Преображенського Угорницького монастиря, народився 10 березня 1975 року в с.Підгайчики, Коломийського району, Івано-Франківської області в сім’ї робітників. У 1982-1992 рр. здобував середню освіту, навчаючись у Підгайчиківській середній школі. З 1991 по 1994 р. служив псаломщиком у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці с. Підгайчики. У 1994 р. поступив до другого класу Київської духовної семінарії, яку успішно закінчив у 1997 році. З 1997 р. продовжував здобувати духовну освіту у Київській духовній академії, яку закінчив у 2002 р., захистивши кандидатську дисертацію на тему: «Святитель Димитрій (Туптало), митрополит Ростовський, як представник Київської школи проповідництва» і здобувши науковий ступінь кандидата богослів’я.

24 листопада 1996 р., у трапезному храмі св. ап. Іоана Богослова Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, був рукоположений в сан диякона-целібата. Хіротонію звершив ректор Київської духовної академії та семінарії Преосвященнійший єпископ Вишгородський Даниїл (Чокалюк). 10 квітня 1997 р., з благословення Святійшого Патріарха Філарета, Преосвященнійшим Даниїлом, єпископом Вишгородським, ректором Київської духовної академії та Семінарії, намісником Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря, був пострижений в ченці з іменем Олексій, на честь прп. Олексія, чоловіка Божого.

20 квітня 1997 р., на Вербну Неділю, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, за Божественною Літургією у трапезному храмі Михайлівського Золотоверхого монастиря, Преосвященнійшим єпископом Даниїлом був рукоположений у сан пресвітера (ієромонаха). У 1997 – 2001 рр. – насельник Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря. 26 квітня 2000 р., до дня Святої Пасхи, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, був нагороджений наперсним хрестом. 3 листопада 2001 р. – у штаті Рівненської єпархії, де послідовно виконував обов’язки настоятеля Свято-Успенської парафії смт. Клевань, благочинного Свято-Андріївського храму Рівненської духовної семінарії, місійного священика Рівненської єпархії.

З листопада 2001 р. викладав у Рівненській духовній семінарії (з вересня 2006 – Православний Богословський інститут). 2 липня 2002 р. архієпископом Рівненським і Острозьким Даниїлом призначений намісником Свято-Георгіївського чоловічого монастиря с. Пляшева (Козацькі Могили). 10 квітня 2003 р., у зв’язку із затвердженням Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату ієромонаха Олексія намісником Свято-Георгіївського чоловічого монастиря с. Пляшева (Козацькі Могили), його було возведено в сан ігумена з покладанням хреста з прикрасами. 6 квітня 2004 р., у Великий Вівторок, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до дня Світлого Христового Воскресіння – Пасхи – ігумена Олексія було піднесено у сан архімандрита. З 1 вересня 2006 р. – завідувач кафедри богослов’я Рівненської Духовної Семінарії (Православного Богословського інституту). З 1 грудня 2008 р. По липень 2011 р. – ректор Рівненської Духовної Семінарії (Православного Богословського інституту).

22 жовтня 2008 р. отримав благословіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України звершувати Божественну Літургію з відкритими Царськими Вратами до «Отче наш…». 27 березня 2010 р. нагороджений правом використання архимандритського жезла за богослужінням.

11 вересня 2011 р. звільнений з посади намісника Свято-Георгіївського монастиря. 02 червня 2012 р. відрахований з числа братії Свято-Георгіївського монастиря на Козацьких Могилах (с. Пляшева Рівненської обл.) та почислений за штат Рівненської єпархії УПЦ КП. З 05 червня 2012 р. у штаті Івано-Франківської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви та зарахований до числа братії Спасо-Преображенського Угорницького чоловічого монастиря. З 02 липня 2012 р. – намісник Спасо-Преображенського Угорницького монастиря.

Церковні нагороди: орден Святого рівноапостольного великого князя Володимира ІІІ ст., орден святого Юрія Переможця, орден Христа Спасителя. Державні нагороди: орден «За заслуги» ІІІ ступеня.