Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 17 грудня 2012 р.

Минуло 40 днів з дня смерті Патріарха Максима

Болгарська Православна Церква помянула Патріарха Максима в 40-й день його блаженного упокоєння, повідомляє офіційний сайт Болгарської Православної Церкви. 15 грудня у Троянському монастирі було відслужено заупокійну Літургію та панахиду на місці поховання Патріарха. «Пам'ять і визнання перемог і подвигів блаженнопочившого Патріарха Максима повинні нас завжди супроводжувати. Воістину, він був добрим прикладом Першоієрарха з великим життєвим, церковним, архіпастирським і адміністративним досвідом, які нам потрібно наслідувати. Його смиренності, терпінню, доброті й лагідності, з якими він зустрічав усі випробування. Він старанно турбувався за збереження канонічності і єдності Болгарської Церкви. Тільки такого ми можемо обрати гідного його спадкоємця», — заявив після служби митрополит Варненский Кирил, намісник-голова Синоду. 

У службі взяли участь 10 митрополитів та єпископів Болгарської Церкви. Вперше в службі взяв участь Крупнишский єпископ Інокентій (Петров), в минулому - глава болгарських розкольників, після офіційного прийняття в лоно канонічної Болгарської Церкви. 

На панахиді було присутньо багато мирян, а також колишній цар і прем'єр-міністр Болгарії Симеон Сакс-Кобург-Готський. 15 грудня заупокійні служби  пройшли у всіх храмах Болгарської Православної Церкви.