Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 16 грудня 2012 р.

Свята Гора проти змін в навчальних програмах

Представники всіх афонських монастирів виступили зі спільною заявою, у якій висловили підтримку зусиллям Елладській Православній Церкві по збереженню викладання основ релігійного виховання в грецьких школах. Нова програма грецького міністерства освіти передбачає заміну релігійного виховання (цей предмет завжди був орієнтований на православну традицію) на релігієзнавство та світську етику. В зв'язку із цим афонські ченці встають на захист «прав молодих людей на їх право мати не лише суто матеріалістичне й утилітарне виховання, але й духовне, людське… Завдання якого полягає не в передачі сухих і уривчастих знань». 

На думку афонських ченців, сучасна молодь маємо гостру потребу в «світлі Христової Любові й Істини… які надихаються не наукоподібним релігієзнавством, а прикладом Святих і Отців Церкви». 

 Двадцять монастирів Святої Гори підкреслили, що нова реформа освіти органічно вписується «у рамки систематичної й цілеспрямованої програми по віддаленню нашого народу від його духовного коріння до нав'язування ”мультикультурного знебарвлення”».

Деталі тут briefingnews.gr (грецьк.)