Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 25 грудня 2012 р.

В Албанії почалося "антиправослав'я"

На політичну сцену Албанії повернувся Дрітан Пріфті, колишній міністр уряду Салі Беріші. У своїх заявах, спрямованих проти потерпілої фіаско перепису населення в Албанії, він обрушився зі звинуваченнями в дискримінації православного населення країни. Будучи депутатом православного регіону Музекьі, Пріфті заявив, що перепис спотворив дані про кількість православних, що є доказом чийогось втручання. На питання албанської газети «Tema» про результати перепису, Пріфті відповів, що «в Албанії на порядку денному стоїть антиправослав'я». 

"У мене не було ніяких сумнівів в тому, що перепис вдарить по православному населенню в Албанії. Різко занижені дані про кількість православних виглядають нереалістично. Особи, які віддали розпорядження про проведення перепису, змішують представників грецької меншини з православними албанцями. Вони не повинні були пхати свої руки до перепису, занижуючи кількість представників грецької меншини, і тим більше штучно занижувати кількість православних албанців. Тільки в регіоні Музекья православних албанців проживає більше, ніж це було зафіксовано щодо всієї країни. Як православного албанця, мене це ображає. 

Це означає, що у когось в Албанії на порядку денному стоїть "антиправослав'я". Цей виклик руйнує міжрелігійну згоду в Албанії, якою ми пишаємося вже багато десятиліть. Хтось повинен взяти на себе відповідальність за цю зухвалу тривожну фальсифікацію, вироблену при світлі дня з метою дестабілізувати обстановку », - заявив Пріфті, коментуючи результати перепису в Албанії.

Джерело: aftonomi.gr