четвер, 27 грудня 2012 р.

Митрополит Дріінопольський проти "Великої Албанії"

Митрополит Дріінопольський Андрій виступив із заявою, щодо планів Альбанської влади створити "Велику Албанію", вступереч націольнальним інтересам Греції. «Прем'єр-міністр Албанії Салі Беріша в своїй промові з нагоди старіччя з дня проголошення незалежності своєї країни прочинив свої таємні мрії і мерзенні плани Албанії, спрямовані проти Греції. Він відкрито заявив, що албанці не тільки мріють, а й працюють над створенням «Великої Албанії», яка має включить в себе Косово, частина КЮРМ, і грецькі Флорину, Касторію, Іоанніну, Арту і Превеза! 

Безсумнівно, такі погляди є звичайними для албанців, які час від часу піднімають питання про горезвісну «Чамера» і «чамерійців».  Тим самим вони показують свою невдячність Греції, яка останні двадцять років годувала Албанію. Мій попередник приснопам'ятний митрополит Дріінопольскій Севастіян часто говорив «У албанців немає честі». І він знав, про що говорить ... 

Тому я відчув почуття глибокого задоволення, коли міністр закордонних справ Греції пан Аврамопулос скасував свій візит до Албанії. Давно пора! Проведена досі м'яка зовнішня політика не принесла Греції ніяких плодів ».