Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 27 грудня 2012 р.

Митрополит Дріінопольський проти "Великої Албанії"

Митрополит Дріінопольський Андрій виступив із заявою, щодо планів Альбанської влади створити "Велику Албанію", вступереч націольнальним інтересам Греції. «Прем'єр-міністр Албанії Салі Беріша в своїй промові з нагоди старіччя з дня проголошення незалежності своєї країни прочинив свої таємні мрії і мерзенні плани Албанії, спрямовані проти Греції. Він відкрито заявив, що албанці не тільки мріють, а й працюють над створенням «Великої Албанії», яка має включить в себе Косово, частина КЮРМ, і грецькі Флорину, Касторію, Іоанніну, Арту і Превеза! 

Безсумнівно, такі погляди є звичайними для албанців, які час від часу піднімають питання про горезвісну «Чамера» і «чамерійців».  Тим самим вони показують свою невдячність Греції, яка останні двадцять років годувала Албанію. Мій попередник приснопам'ятний митрополит Дріінопольскій Севастіян часто говорив «У албанців немає честі». І він знав, про що говорить ... 

Тому я відчув почуття глибокого задоволення, коли міністр закордонних справ Греції пан Аврамопулос скасував свій візит до Албанії. Давно пора! Проведена досі м'яка зовнішня політика не принесла Греції ніяких плодів ».