Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 24 грудня 2012 р.

"Геронтісса" прибула сьогодні до Болгарії

Як уже повідомляв інтернет-проект «Помісна Церква», від сьогодні в Болгарії можна буде вклонитися Чудотворній іконі Пресвятої Богородиці зі Святої Гори Афон. Делегація афонського монастиря Пантократор сьогодні, 24 грудня 2012 року, привезе чудотворний образ Божої Матері «Геронтісса» в Софію. Урочиста зустріч ікони відбудеться в кафедральному соборі Олександра Невського, де після цього їй зможуть поклонитися всі бажаючі. Через кілька днів чудотворний образ Богородиці перевезуть в Успенський собор міста Варна. 

Чудотворний образ Божої Матері «Геронтісса», тобто «Стариця», зберігається в соборі афонського монастиря Пантократор. Богородиця на цій іконі зображена в повний зріст в похилому віці, без Богонемовляти Христа. На масивній срібній ризі, виготовленій колись в Росії, зображена посудина з якої через край виливається святий єлей. Багаторазово Матір Божа через цей образ виявляла Свою особливу піклувальної про вмираючих старців, від чого ікона і отримала таку назву. 

Посудина на ризі зображений на згадку про чудо, вчинене якось Пресвятою Богородицею. Колись давно в обителі підійшли до кінця запаси оливкової олії, надзвичайно необхідної в монастирському житті. Браття разом з ігуменом невпинно та ревно молилися перед образом Божої Матері і їхня надія не залишилась посоромленою: одна з посудин настільки переповнилася єлеєм, що масло навіть виливалося на підлогу. Побачити цю посудину і сьогодні можна біля задньої стіни соборного храму. 

Під час розорення монастиря «Пантократор» турками, образ був кинутий в колодязь, а срібні ризи вкрадені. По дорозі святотатці, уражені сліпотою самі зрозуміли, що понесли кару заслужено. Через вісімдесят років після відновленням чернечого життя, монахи в колодязі знайшли образ неушкодженим. 

 Ще одне диво Богородиця здійснила під час страшної пожежі 2 грудня 1948 року. Тоді над монастирем з'явилася хмара, пролився дощ і вогонь погас.