Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 12 грудня 2012 р.

Болгарська Церква простила лідера розкольників

11 грудня Синод Болгарської Православної Церкви розглянув прохання глави «Альтернативного синоду» «митрополита Софійського» Інокентій (Петрова) і дозволив йому повернутися в лоно Церкви в сані єпископа Крупнішського, повідомляє офіційний сайт Болгарської Патріархії. Це рішення Синод ухвалив після розгляду покаянного прохання «митрополита» Інокентія, надісланого 2 грудня, і його письмової декларації, в якій він відмовився від усіх санів і титулів, отриманих ним після 1 жовтня 1998 р.

На прохання митрополита Старозагорського Галактіона єпископу Крупнішському визначено бути вікарієм Старозагорського митрополита.

«Митрополит Софійський» Інокентій (Петров) пішов у розкол в сані архімандрита на самому початку його виникнення в 1992 р., коли частина духовенства Болгарської Православної Церкви висловила недовіру Патріарху Болгарському Максиму через те, що він у 1971 р. очолив Болгарську Патріархію нібито за допомогою комуністичної влади та з порушенням церковного статуту. У 1996 р. архімандрит Інокентій був хіротонісаний розкольницьким «патріархом» Пименом на єпископа та призначений «Софійським митрополитом».

На Соборі в жовтні 1998 р. за підтримки представників Помісних Православних Церков розкол був частково подолано. Єпископу Інокентію було дозволено повернутися в лоно Церкви в сані єпископа Крупнішського. Але він відмовився і після смерті «патріарха» Пимена в 1999 р. очолив «Альтернативний Синод».

Про намір повернутися в лоно канонічної Болгарської Церкви «митрополит» Інокентій повідомив невдовзі після смерті Патріарха Болгарського Максима, що настала 6 листопада цього року.