Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 3 грудня 2012 р.

Болгари підтримали ідею скликання Вселенського Собору

Синод Болгарської Православної Церкви підтримав дії Константинопольської Патріархії по скликанню Вселенського Собору Православної Церкви, повідомляє офіційний сайт БПЦ. Водночас, Священний Синод на своєму засіданні 26 листопада висловив побажання, щоб підготовка Вселенського Собору не торкалася двох двох найбільш суперечливих питань серед Помісних Церков (про надання автокефалії та порядок перерахування Помісних Православних Церков у Диптихах), і щоб усі питання на передсоборних всеправославних нарадах і конференціях ухвалювалися за принципом консенсусу, а не більшості голосів.

Це рішення Синод БПЦ прийняв на прохання Патріарха Константинопольського Варфоломія, що попросив розглянути його лист, посланий в Софію ще в 2011 р., з інформацією про дії Фанару по підготовці скликання Всесвітнього Собору. Тоді в листі, враховуючи розбіжності між Православними Церквами з питань щодо надання автокефалії й порядку розташування Помісних Православних Церков у Диптихах, Константинопольський Патріарх Варфоломій запропонував 3 варіанти продовження підготовки скликання Всесвітнього Собору.

Перший варіант передбачає продовження, можливо нескінченне, підготовки скликання Собору з пошуком компромісних розв’язків згаданих двох спірних питань. Згідно 2-о варіанту, підготовку Собору слід продовжити без включення в повістку його роботи цих двох спірних питань. А 3-й варіант пропонує припинити підготовку скликання Собору, або нескінченно його відкладати.