Неділя, 23 грудня 2012 р.

Єпископ Боголіп (Гончаренко)

Єпископ Боголіп (у миру Гончаренко Валерій Валерійович) народився 4 грудня 1978 року. Духовну освіту здобув у Полтавському духовному училищі та Київській духовній семінарії. Також закінчив Кіровоградський національний технічний університет та Кіровоградський національний педагогічний університет. У 2004 році висвячений у диякона, а наступного року – у священика. У 2005 році прийняв чернечий постриг з ім’ям Боголіп на честь мученика Боголіпа. 2008-го возведений у сан архімандрита. Ніс послух настоятеля Свято-Успенського храму м. Кіровограда. 20 грудня 2012 року на засіданні Священного Синоду УПЦ обраний єпископом Олександрійським і Світловодським. Чин наречення відбувся 21 грудня 2012 р. у Всесвятському храмі Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря м. Києва.

23 грудня, у неділю 29-у після П'ятидесятниці,, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію у храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Святої Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили митрополити: Волинський і Луцький Нифонт, Вишгородський і Чорнобильський Павел; архієпископи: Бориспільський Антоній (керуючий справами УПЦ), Яготинський Серафим, Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, єпископи: Сєверодонецький і Старобільський Пантелеімон, Дніпродзержинський і Царичанський Володимир, Броварський Феодосій, Обухівський Іона, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій та Фастівський Даміан.

За Літургією собор архієреїв висвятив на єпископа Олександрійського і Світловодського клірика Кіровоградської єпархії архімандрита Боголіпа (Гончаренка) (відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 20 грудня 2012 р., журнал № 106). Перед початком відправи відбувся чин сповідання віри, під час якого нареченний во єпископа архімандрит Боголіпа (Гончаренка) посеред храму виголосив три Символи віри: Нікео-Цареградський, Александрійській та Афанасієвський.

Після ж богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до новохіротонісанного єпископа зі словом настанови та вручив йому архієрейський жезл, після чого, традиційно, владика Боголіп благословив віруючих першим архієрейським благословенням.