Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 7 грудня 2012 р.

Болгари не обговорюватимуть питання календаря

Синод Болгарської Церкви не буде обговорювати питання про статус парафій, що залишилися в лоні Церкви, але живуть за старим стилем. В останній раз питання по богослужбовому календарю обговорювалося на Церковно-народному соборі в Рильському монастирі ще в 2008 році. Тоді більшість проголосувало проти повернення юліанського календаря. Більшість помісних Православних Церков неперехідні свята відзначає за новим стилем (тобто Різдво у них припадає на 25 грудня). 

Вірність старому стилю утримали Єрусалимська, Руська і Грузинська Церкви та монастирі Афона. Великдень і пов`язані з нею дати всі православні (за винятком Фінляндської Церкви) відзначають разом. Втім, у Російській Церкві є новостильні парафії за кордоном, а в Болгарії кілька парафій і два монастирі одержали у покійного патріарха Максима благословення жити за юліанським календарем.

Перехід на новий стиль в Греції, Болгарії та Сербії супроводжувався розколом: частина православних визнала зміну календаря єрессю : або поступкою католикам, або секулярному духу. Найвідоміша з таких «зілотских» громад - афонський монастир Есфігмену.