Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 11 грудня 2012 р.

Церква сформулює позицію щодо кремації

Міжсоборнаприсутність Російської Православної Церкви планує сформулювати чітку позицію РПЦ щодо кремації, заявив заступник керуючого справами Московської патріархії архімандрит Савва (Тутунов). «Це тема актуальна. Я знаю, що багатьох православних віруючих бентежить сам факт кремації тіл. Вважається, що це така нетрадиційна для християнства форма поховання », – сказав архімандрит Савва, слова якого наводить РІА Новини.  

Він зазначив, що сьогодні у Російській Православній Церкві немає жорстко сформульованого ставлення до кремації, що є офіційно висловленим і повністю вичерпним щодо цієї теми. Комісія Міжсоборної присутності з питань церковного права може обговорити цю проблему в найближчі два роки, повідомив він.

«Є ситуації, коли, скажімо, людина не заповідала– а родичі вирішили кремувати. Ось як ставитися до цього? Тобто питання стоїть », –додав священнослужитель.  

Також, зазначив архімандрит, комісія обговорить питання, пов`язані зі ставленням церкви до повторних шлюбів, які останнім часом також є актуальним.Список тем для подальшого обговорення комісіями Міжсоборної присутності РПЦ був розглянутий і затверджений на засіданні президії Присутності за участю патріарха Кирила в листопаді.