Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 24 грудня 2012 р.

Предстоятель дарує землю і заступається за бідних

У своєму Різдвяному посланні глава Елладської Православної Церкви Архієпископ Афінський Ієронім попросив державну владу усунути перешкоди у використанні церковної землі. За його словами, вона повинна бути надана будь-якому громадянину, який побажає на ній працювати.Таким чином, Його Блаженство ставить у скрутне становище як тих, хто постійно просторікує про «нечувані багатства» Церкви, так і тих, хто пристрасно бажає відокремлення Церкви від держави.  

Так, Блаженніший Архієпископ Ієронім говорить: «... Наша Церква і духовно, і матеріально підтримувала і буде підтримувати народ в його прагненні покласти новий початок і допомагати йому там, де це можливо. Прийшов час усунути перешкоди і дозволити Церкві використовувати на благо нашого народу трохи того майна, що ще залишилося в її власності. І той, хто побажає трудитися на грецькій землі, вносячи свій внесок у забезпечення країни продовольством і виробництво сучасних експортних продуктів рослинництва і тваринництва, хай знає, що ту невелику кількість землі, яке ще належить Церкві, буде надано в його розпорядження ».  

Разом з тим послання носило і яскраво виражений політичний характер, оскільки Архієпископ Ієронім вимагає, щоб уряд звернув увагу на тих греків, що терплять нужду, і відмовилося від політики, спрямованої на підтримку небагатьох в збиток більшості.  Так зокрема, Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім наголошує: «Христос рождається», і сам зміст свята Різдва Христового дає нам право просити грецьку держава звернути увагу на наших співгромадян і в цей важкий для нашої країни час відмовитися від політики, спрямованої на підтримку небагатьох в збиток більшості. 

Предстоятель Елладської Церкви, Архієпископ Афінський Ієронім
Це свято нам також дає право закликати всіх забезпечених людей поставити своє багатство на службу ближньому. Ми всі невідкладно повинні проявити солідарність, людяність, любов і чуйність. Крім цього, життєво важливо якими способами підтримати медицину, освіту і допомогти виживанню греків. Отже, «Прийдіть, бачимо вірні, де родися Христос» і хай нинішнє Різдво Христове стане для нашої батьківщини і особисто для кожного з нас відправною точкою для нового початку і сходження. Не будемо забувати, що і раніше, і зараз, і завжди «з нами Бог».