субота, 29 грудня 2012 р.

Митрополит Елпідофор (Ламбрініадіс)

Елпідофор (Ламбрініадіс) Ιωάννης (Ελπιδοφόρος) Λαμπρυνιάδης митрополит Прусський. Народився в Константинополі, Туреччина 1967 року. Освіту здобув в Солуні, на Богословському факультеті місцевого університету. 1994 рукоположений на диякона. У березні 2005-го - на пресвітера. Не пізніше 2 грудня 2005 в достоїнстві архімандрита служив генеральним секретарем Священного Синоду Константинопольської Православної Церкви і залишався ним до поставлення в єпископи. Доктор богослів'я, відомий науковець та церковний діяч. Координував стосунки Вселенського Патріарха з Україною. 

У зв'язку з черговим витком спроб упорядкувати канонічний порядок Православної Церкви на Американських континентах 16 березня 2009 виступив з широко обговорювалася програмною промовою в Бруклінській православній богословській школі Святого Хреста. У своїй промові повторив відому лінію Константинопольського Патріархату, закликавши діаспору об'єднатися під омофором Константинополя. 3 березня 2011 був обраний титулярним митрополитом Пруси. Його архієрейська хіротонія на єпископа з возведенням в гідність митрополита Прусського відбулась 20 березня того ж року, в Неділю 2-гу Великого Посту, у Патріаршій Георгіївській соборній церкві на Фанарі. 

Хіротонію очолив патріарх Константинопольський Варфоломій у співслужінні митрополита Транопольского Германа, архієпископа Критського Іринея, митрополитів Мирлікійського Хризостома, Мосхонісійского Апостола, Сасімского Геннадія, Флоринського Феокліта, Іконійського Феоліпта, Алеппського Павла (Антіохійський Патріархат), Волоколамського Іларіона (Московський Патріархат), Камерунського Григорія (Олександрійський Патріархат ), Тамасского Ісаї (Кіпрська Православна Церква) та архієпископа Білоцерківського Митрофана (УПЦ Московський Патріархат). 

Для участі в Богослужінні прибули також архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім у супроводі ієрархів і кліриків Елладської Церкви, представники Олександрійської, Антіохійської, Єрусалимської, Грузинської, Румунської, Болгарської, Кіпрської Церков, Православної Церкви в Америці. Після закінчення богослужіння голова ВЗЦЗ Московського Патрархату оголосив привітання новопоставленому від патріарха Московського і всієї Русі Кирила і зазначив що «факт участі ієрарха Руської Православної Церкви в архієрейської хіротонії в Георгіївському Патріаршому соборі є унікальною подією, що свідчить про те, що відносини між нашими Церквами переживають підйом і динамічно розвиваються ».

Вже після рукоположення  був призначений викладачем на Богословський факультет Фессалонікійського університету.

Посилання по темі: