вівторок, 18 грудня 2012 р.

Єпископ Жичський Хризостом (Століч)

Рано вранці 18 грудня 2012 в єпископській резиденції м.Кралево помер один з найвизначніших ієрархів Сербської Православної Церкви, відомий літургіст єпископ Жичський Хризостом, повідомив нині офіційний сайт Сербської Православної Церкви. Єпископ Хризостом (Століч) народився в 1939 р. в с. Руму, де отримав початкову і середню освіту. Після цього в монастирі Дечані прийняв чернечий постриг і був висвячений у сан диякона і в ієрея. У 1966 р. він був направлений в США на навчання в Богословській академії Пресвятої Трійці в Джондарвіллі, де спеціалізувався на вивченні літургіки. 

Після закінчення академії служив настоятелем у сербських православних храмах в Чикаго і його околицях. 20 років він прожив у сербському монастирі Хіландар на Афоні, де Константинопольським Патріархом Димитрієм був возведений у сан архімандрита. Двічі він був першим епістатом (протом) Святої Гори Афон. У Хіландарський монастир майбутній владика Хризостом виконував послух бібліотекаря. Результатом його роботи в монастирській бібліотеці стала книга «Про святість» (Светачнік), також він написав вступ до видання сербського перекладу Літургії св. ап. Якова. Архієрейський Собор Сербської Православної Церкви на засіданні, яке пройшло з 14 по 24 травня 1988 р. у Белграді, визначив архімандриту Хризостому бути єпископом Західноамериканським. У 1992 р., владику було призначено на Банатську кафедру. 

Під час управління Банатською єпархією він відновив єпископську резиденцію, багато храмів та церковних будівель, заснував монастир Средіште поблизу Вршац і розвинув активну видавничу діяльність. У 2003 р. він був обраний на Жічскую кафедру. Ним було зведений новий єпархіальний центр в Кралєво, відновив кілька спорожнілих монастирів, освятив багато нових храмів. При ньому знову став виходити єпархіальний журнал «Жічскій благовісник», було засноване єпархіальне видавництво. Багато років владика Хризостом був редактором офіційного друкованого органу Сербської Патріархії - календаря «Церква». Він входив до складу Комісії Архієрейського Синоду з підготовки видання Служебника, Сербляка та інших богослужбових книг. Підготував переклади на сербську мову Євангелія, Апостола, Архієрейського чиновника і всіх 12 томів службових Міней.