вівторок, 18 грудня 2012 р.

Схиархімандрит Іона (Ігнатенко)

18 грудня 2012 року, на 88-му році життя, після важкої тривалої хвороби відійшов до Господа духівник Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря УПЦ МП схиархімандрит Іона (Ігнатенко). Як пише інтернет-сайт «З нами Бог», - Отець Іона був дивовижним старцем, відомим багатьом, як насельник і духівник Одеського патріаршого Свято-Успенського чоловічого монастиря. Безліч людей приїжджало до Одеси з усіх кінців світу, щоб зустрітися з ним, отримати його благословення, запитати поради і попросити молитви. Про життя старця Іони навіть його духовним чадам відомо небагато.

Батюшка народився в 1925 році в багатодітній сім'ї, був дев'ятою дитиною. Отець Іона завжди відгукувався про своїх батьків з глибокою повагою, говорив що «батьки ніколи не зраджували один одному тому, що були з Богом, а нас виховували в праці і молитві». У 30-х роках їх розкуркулили. І оскільки сім'я була приречена на голодну смерть, то батюшка, будучи ще підлітком, замість того, щоб вчитися в школі, змушений був заробляти на прожиток. У роки Великої Вітчизняної війни в тилу тижнями трудився на оборонному підприємстві і отримував за це зовсім маленький хлібний пайок. 

Все життя він дуже важко працював: і трактористом, і шахтарем, і на нафтових промислах. Ближче до 40 років захворів на туберкульоз. «... А потім раптом прийшов момент, коли зрозумів, що все ... жити так не можна ... пора душу рятувати ...» - так сам отець Іона говорив. Будучи в лікарні і дивлячись, як навколо вмирають від цієї хвороби, він поклявся Богові, що якщо Господь зцілить, то він піде у монастир. І було майбутнього старця видіння Пресвятої Богородиці, яка вказала йому на Одеський Свято-Успенський монастир.З тих пір більше 40 років отець Іона знаходився в чернечий постриг.

Відспівування і поховання покійного духівника обителі відбудеться в суботу 22 грудня після здійснення Божественної літургії в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі. Заупокійне богослужіння звершить митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.