Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 23 грудня 2012 р.

Поховали схиархімандрита Іону (Ігнатенка)

22 грудня 2012 року, Високопреосвященний Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський звершив заупокійну Божественну літургію за почившого духівника Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря схиархімандрита Іону (Ігнатенка) у співслужінні Високопреосвященного Олексія, архієпископа Балтського і Ананьївського, Преосвященного Євлогія, єпископа Сумського і Охтирського, ректора Одеської духовної семінарії архімандрита Серафима, намісників Свято-Костянтино-Єленинського Ізмаїльського та Свято-Іверського Одеського чоловічого монастиря архімандрита Сергія і Діодора, а також численного духовенства, що прибуло з різних єпархій Української та Руської Православних Церков. 

Після завершення літургії митрополит Агафангел з архіпастирським словом звернувся до десятків тисяч віруючих, що зібралися в цей день, щоб попрощатися з батюшкою. У ньому він розповів про нелегке життя і праведне служінні покійного старця. Зі сльозами на очах і скорботою в голосі Владика підкреслив, що майбутній духівник обителі народився в багатодітній селянській родині, де було 11 дітей, і з самого дитинства тяжко працював, щоб вижити в ті важкі й голодні часи. У 1971 році, вже зрілою людиною, він прибув в монастир і смиренно трудився на багатьох послухах: займався господарськими роботами, косив траву, доглядав за тваринами. 

 Отець Іона, не маючи вищої світської освіти, тут, в обителі, в пості й молитві пройшов важку чернечу школу, духовно простуючи по всіх щаблях - від послушника до духівника монастиря. Десятки тисяч людей приходили до нього в келію і будуть приходити до нього на могилу, щоб випросити його молитов про стражденних і обтяжених, болящих і скорботних. І нікому старець не відмовляв, приймаючи на себе цей біль і духовну неміч. Прикладом для нього був преподобний Кукша, який також присвятив своє життя служінню Богові і людям і в стінах цієї обителі ніс свій нелегкий хрест духівництва. Багато спільного було у отця Іони і з преподобним Серафима Саровським, який з радістю зустрічав кожного, хто приходив до нього за порадою і допомогою. 

Вже тяжко хворий, перебуваючи на смертному одрі, батюшка Іона випромінював те несказанне світло любові, яке зігрівало усіх, наповнюючи серця теплом віри і надії. Гаряча віра, постійний молитовний настрій, жертовна любов до Церкви і пастви, ревність до слави Божої принесли отцю Іоні загальноправославному популярність і глибоке шанування. До нього в келію за мудрою порадою йшли і прості люди, і міністри, і депутати, і відомі політики, і глави держав. Все, що він робив, було присвячено єдиному на потребу - живій проповіді про Христа Розіп'ятого і Воскреслого. Теплотою і турботою про спасіння були наповнені його пастирські слова, звернені до тих, що приходили до нього, так і до людей, які живуть далеко від обителі.Сьогодні ми прийшли сюди, щоб вшанувати пам'ять цього подвижника благочестя. За життя він задовольнявся малим, був суворим аскетом і постником. А тепер йому вже взагалі нічого не потрібно, окрім наших молитов, щоб всемилостивий Господь упокоїв його душу в оселях праведних. Як говориться в чині відспівування в проханні від особи покійного: «Духовні мої брати і співпосники, не забудьте мене, коли молитеся, але дивлячись на мій гріб, поминайте мою любов і моліть Христа, щоб учинив дух мій з праведними». 

Також до численних віруючих звернулися архієпископ Алексій і єпископ Євлогій, які наголосили, що приєднавшись до сонму своїх сподвижників, він постане престолу Божого з гарячою молитвою про нас. Отець Іона назавжди залишиться в пам'яті всіх, хто знав його як мудрий, радісний і прозорливий священик, ревний монах, старанний посник і молитовник, щирий послушник. Він щедро ділився своїм багатим життєвим досвідом, зігрівав своєю любов’ю кожного, хто звертався за його порадою. 

Потім митрополит Агафангел звершив чин поховання схиархімандрита Іони, на якому молилися мер Одеси А.А.Костусев, Перший Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, народні депутати України, керівники державних органів влади, правоохоронних органів, відомі політичні діячі, представники громадськості. 

Після закінчення заупокійного богослужіння труна з тілом старця була обнесена хресним ходом навколо собору, а потім на братському кладовищі Свято-Успенського чоловічого монастиря Високопреосвященніший Агафангел звершив літію за почившим духівником обителі. Після останніх архипастирських молитов тіло схиархімандрита Іони було віддане землі.