неділя, 16 грудня 2012 р.

Митрополит Діоклійський Калліст (Уер)

Тімоті Уер (Timothy Ware) народився в місті Бат (графство Сомерсет) в 1934 році. Отримав освіту в Вестмінстерській школі та Магдален-Коледжі Оксфордського університету. Від народження був членом Англіканської Церкви , однак 1958 року Уер прийняв Православ'я. Тривалий час провів у монастирі святого Іоана Богослова на острові Патмос (Греція); нерідко бував також у Єрусалимі та Святій Горі Афон. В 1966 році прийняв священство й пострижений у чернецтво з іменем Калліст. З цього ж року й аж до відходу на пенсію в 2001 році викладав Православ'я в Оксфордському університеті. 

В 1982 році висвячений на єпископа Діоклійського, вікарія архієпископа Фіатірского й Великобританського (Константинопольський Патріархат). Після єпископської хіротонії залишився в Оксфорді, де продовжував очолювати грецький православний прихід і читати лекції в університеті. Після відходу на пенсію в 2001 році владика Калліст продовжує активно публікувати свої роботи й читати лекції про Православ'я. Донедавна очолював раду директорів Інституту православних християнських досліджень у Кембриджі. Голова групи Friends of Orthodoxy on Iona («Друзі Православ'я на острові Айона»). 30 березня 2007 року одностайним рішенням членів Священного Синоду Константинопольського Патріархату воведений у сан митрополита. У січні 2008 року вибраний членом-кореспондентом Афінської академії. 

Найвідоміша книга владики Каллиста — The Orthodox Church («Православна Церква») вийшла у світ в 1963 році, ще до прийняття ним священного сану й чернецтва. Згодом неодноразово перевидавалася, у тому числі українською мовою. Також владика Каліст здійснив переклад на англійську мову значного корпуса текстів. Разом з G.E. Palmer and Philip Sherrard ним було перекладено чотири з п'яти томів «Добротолюбія»; у співробітництві із черницею Марією він підготував англійську версію Пісної Тріоді й Святкової Мінеї. Наукові праці, публікації: The Orthodox Church, 2nd ed. (Pelican, 1993); рос. переклад: Єпископ Диоклийский Каллист. Православна церква. М.: ББИ, 2001. The Orthodox Way (St Vladimir's Seminary Press, 1995). The Inner Kingdom: Collected Works, Vol. 1 (St Vladimir's Seminary Press, 2000). In the Image of the Trinity: Collected Works, Vol. 2 (St Vladimir's Seminary Press, 2006) Communion and Intercommunion (Light & Life, 1980). How Are We Saved?: The Understanding of Salvation in the Orthodox Tradition (Light & Life, 1996) Praying with Orthodox Tradition (Abingdon, 1990). Eustratios Argenti: A Study of the Greek Church under Turkish Rule (Clarendon, 1964). Через утвір до Творця. М.: Відділ релігійного утвору й катехизации Московського Патріархату, 1998. Рукоположення жінок у Православній Церкві. М.: ББИ, 2000. ( разом з Є. Бер-Сижель).

  • Калліст (Уер), єпископ Діоклійський 
  • Віктор Малахов.