Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 10 грудня 2012 р.

Тернопіль - місто розвитку. Гуманітарний вимір

Цими дням в Тернополі, в Українському домі «Перемога», прошов форум «Тернопіль – місто розвитку. Гуманітарний вимір». Завдяки широкому залученню представників влади, духовенства, громади, науковців та молоді організатори спробували створити єдину стратегію розвитку міста на наступні роки. Саме ідеї, зібрані під час форуму, ляжуть в основу її створення. Перший крок, який вже зробила міська рада на шляху розвитку духовності нашого суспільства, – це прийняття програми «Тернопілля – духовний центр українства». В роботі форуму було активно залучене православне духовенство УПЦ Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви. Тернопільську єпархію УПЦ Київського Патріархату представляв архієпископ Нестор (Писик), а місцеву єпархію Української Автокефальної Православної Церкви- митрофорний протоієрей Петро Скрип, Тернопільський міський благочинний. 

«Гуманітарний погляд на розвиток міста є важливим, оскільки основа всього – розвиток особистості. На сьогоднішній день всі галузі в місті працюють окремо, без взаємозв’язку. Тому завдання форуму також – створити в місті єдиний освітній, культурний, інформаційний, духовний та медичний простір. Тобто як на рівні міста, так і на рівні держави немає цільної ідеології – а отже немає і цільного суспільства, міста, держави. Тернопіль бере на себе місію створити цю ідеологему в нашому місті. Для цього ми проведемо секційні засідання в Українському домі «Перемога» протягом 5 грудня. Потім зібрані напрацювання, висловлені ідеї будуть ретельно опрацьовуватися в цілісну концепцію», – зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Увазі відвідувачів проекту «Помісна Церква» ексклюзивний, повний відеозапис сесії «Духовність – основа розвитку особистості», що пройшла у великій залі Українського дому «Перемога».