Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 11 грудня 2012 р.

Єпископ Дрогобицький Михаїл (Бондарчук)

Єпископ Михаїл (в миру Бондарчук Ігор Петрович) народився 22 липня 1968 р. в м. Києві. Батько - Бондарчук Петро Гордійович, військовослужбовець, помер 6 лютого 1995 р.Мати - Бондарчук Галина Михайлівна, службовець, померла 19 травня 1993 р. До школи пішов у 1975 році. Закінчив 8 класів у 1983 р. з 1983 по 1986 рік навчався в СПТУ № 1 м. Києва.З 1986 по 1988 рр. був у лавах Радянської армії. З 1989 навчався в СПТУ № ЗО і працював на заводі «Кристал», був бригадиром. У 1997 році вступив до КДС, а 12 лютого 1998 року Преосвященнішим Даниїлом, єпископом Вишгородським, рукоположений в сан диякона, в храмі Святого Апостола Івана Богослова міста Києва.

10 липня 1998 року в храмі Святого Апостола Івана Богослова був пострижений у ченці з ім'ям Михаїл, на честь Архистратига Божого Михаїла. Був зарахований до братії Свято-Михайлівського монастиря і призначений на посаду скарбника.

28 липня 1998 року був рукоположений в сан ієромонаха Святійшим Патріархом Філаретом у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва. 21 листопада 2000 року був возведений в сан ігумена.

В 2001 році вступив в КДА.

2 травня 2002 року був возведений в сан архімандрита.

29 червня 2002 року був нагороджений Патріаршою Грамотою за заслуги перед УПЦ КП і на честь 10 річниці об'єднавчого собору.

23 січня 2004 року нагороджений орденом Святого Архистратига Михаїла.

У 2004 році закінчив КДА і захистив кандидатську дисертацію.

1 січня 2006 року згідно рішення Синоду УПЦ КП рукоположений в сан єпископа Полтавського і Кременчуцького у Свято-Володимирському соборі м. Києва.

3 січня 2006 року по липень 2011 року перебував у складі УАПЦ. Єпископ Фастівський, вікарій Київської єпархії УАПЦ.

23 липня 2008 р. нагороджений президентом України В.А. Ющенком орденом “За заслуги перед Вітчизною III ст..”

27 липня 2011 року прийнятий до кліру УПЦ КП, згідно рішення Священного Синоду.

27 липня 2011 року, згідно рішення Священного Синоду УПЦ КП призначений єпископом Дубенським, вікарієм Рівненської єпархії.

23 січня 2012 року, згідно рішення Священного синоду УПЦ КП, за церковні заслуги перед Українською Православною Церквою Київського Патріархату — нагородити єпископа Дубенського МИХАЇЛА (Бондарчука) Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира III – го ступеня.

25 січня 2012 року, згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату (Журнал № 5 від 23 січня 2012 року), Преосвященний єпископ Дубенський МИХАЇЛ (БОНДАРЧУК ІГОР ПЕТРОВИЧ), вікарій Рівненської єпархії, звільняється від тимчасового керування Рівненською єпархією та призначається єпископом Дрогобицьким і Самбірським, керуючим Дрогобицько-Самбірською єпархією.