Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 20 грудня 2012 р.

Святого Інокентія Іркутського вшанували у Полтаві

9 грудня 2012 року, в день вшанування пам’яті українця, святителя Інокентія Іркутського, який ніс світло науки євангельської народам Сибіру, преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський, в Св.-Вознесенському храмі с. Куликове, відслужив Божественну літургію у співслужінні ігумена Антонія (Бондарця) та протодиякона Олександра Горая. На запричасному стиху єпископ Афанасій виголосив слово про духовне та тілесне значення православного посту, зокрема наголосивши, що піст без покаяння є лише певним чином голодуванням. 

«Покаяння повинне бути в серці віруючої людини невідступно і незалежно від того, які страви вона споживає, - сказав, зокрема, Владика. - Адже піст впливає на тіло людини, а покаяння залежить від її совісті. Є совість у серці й свідомості, то є і покаяння, бо совісна людина, вчинивши негідний вчинок, мучиться через сподіяне, а безсовісна переконана в тому, що вчинила правильно і ніколи не покається в тому ні перед самою собою, ні, тим паче, перед Господом. Ці два поняття – совість і покаяння, як одне ціле, як птах із двома крилами, які піднімають його в небо. А без совісті людина все одно, що птах з одним крилом – інвалід, який лише підплигує на землі, нездатний піднятися у вищі сфери своєї душі».


Владика Афанасій закликав усіх присутніх на богослужінні задуматися над своїм життям і почати крок за кроком змінювати свою поведінку і в повсякденні, і, особливо, у своїх стосунках із Богом, адже сказав Господь: «Не будьте лукаві…». Після богослужіння єпископ Афанасій відслужив молебень за здоров’я недужих та провів з ними духовну бесіду.