Пʼятниця, 21 грудня 2012 р.

Архієпископ Олексій (Гроха)


Архієпископ Балтський і Ананьївський Олексій народився 27 вересня 1972 року в м. Дніпропетровську в родині службовців. У 1979 році пішов у перший клас Дніпропетровської середньої школи №106; 1987 року закінчив 8 класів. 1987 року вступив на перший курс Дніпропетровського республіканського базового медичного училища №1, яке закінчив у 1991 році, одержавши кваліфікацію фельдшера. У 1991 році став студентом факультету «Економіка виробництва» Дніпропетровського державного університету, який закінчив 1997 року, одержавши кваліфікацію економіста. Водночас навчався в Одеській духовній семінарії, яку закінчив 1994 року. 

Того ж року вступив до Московської духовної академії, яку закінчив 1999 року. У 2005 році закінчив Одеську національну юридичну академію з присвоєнням кваліфікації «юрист». 1992 року став послушником в Одеському Свято-Успенському чоловічому монастирі. 20 грудня того ж року митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел постриг його в чернецтво з ім'ям Олексій (на честь Олексія, митрополита Московського і всієї Русі Чудотворця).


   

3 січня 1993 року висвячений у сан ієродиякона, а 7 січня - в сан ієромонаха. Того ж року, на прохання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Парфеній возвів ієромонаха Олексія в сан ігумена. 10 жовтня 1994 року був призначений проректором Одеської духовної семінарії та викладачем Старого й Нового Завітів у перших класах. 1999 року, з благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела - голови Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ, ігуменові Олексію було доручено викладання канонічного права в четвертих класах ОДС. 1995 року митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел у Свято-Успенському кафедральному соборі м. Одеси в день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, 7 квітня, за Божественною літургією возвів ігумена Олексія в сан архімандрита. 1997 року його було призначено благочинним монастирів Одеської єпархії. 1998 року став настоятелем храму в ім'я св. мучч. Адріана та Наталії в м. Одесі, що на Французькому бульварі. 1999 року, рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, призначений намісником Одеського Свято-Успенського Патріаршого чоловічого монастиря. 2000 року Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви, нагороджений правом носіння другого хреста за богослужінням.

У день свята Преображення Господнього, 19 серпня 2006 в Успенському соборі Одеси хіротонісаний в єпископа Білгород-Дністровського, вікарія Одеської єпархії; хіротонію здійснювали: митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан), митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел (Саввін), Луганський і Старобільський Іоанникій (Кобзєв); архієпископи: Уральський і Гур'євський Антоній (Москаленко), Рівненський і Острозький Варфоломій (Ващук), Хмельницький і Шепетівський Антоній (Фіалко), Володимир-Волинський і Ковельський Симеон (Шостацький), Криворізький і Нікопольський Єфрем (Кіца), Хустський і Виноградівський Іоанн (Сіопко ), Вишгородський Павел (Лебідь); єпископи: Конотопський і Глухівський Інокентій (Шестопаль), Чернігівський і Ніжинський Амвросій (Полікопа) і Ніспоренський Петро (Мустяце).

22 листопада 2012 возведений у сан архієпископа.

20 грудня 2012 рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви призначений на новостворену Балтську і Ананьївського єпархію.