середа, 19 грудня 2012 р.

Патріарх Олександрійський Феодор ІІ

Феодор II, Блаженніший Патріарх Олександрійський і всія Африки (Хорефтакіс Ніколас) народився в Канлі провінції Кастелі Ханья в 1954 році. У дитячому віці жив разом з родиною в Тілісе, в Агіес Параскіес, в Геракліон на острові Крит. Після гімназії навчався в Церковній школі Різаріев в Афінах і отримав ступінь магістра після закінчення богословського факультету Університету Аристотеля в Солуні. Також він вивчав історію мистецтв, літературу і філософію в Одесі. 1973 року прийняв чернечий постриг у монастирі Анкарат.

Продовжив вчитися в салонікійскому Університеті імені Аристотеля на богословському факультеті. 1975 року висвячений у сан диякона в монастирі Спілі, і обіймає посаду протосінгела (секретаря) Ламбійско-Сфакійскої митрополії на Криті. Бере активну участь у проповідницькій і філантропічній діяльності.З 1985 до 1990 року перебував в Одесі в якості екзарха Патріарха Олександрійського в Росії, де його паствою були греки колишнього Радянського Союзу. 

Засновує школу Грецької Культури і музей Філікі Етереа для 600 дітей, де ведеться навчання грецькій мові. 1990 р. рукоположений на єпископа з титулом Киринська і був призначений Патріаршим представником Олександрійського Патріархату в Афінах. Владика завжди супроводжував Патріарха Парфенія в поїздках по Африці й на багатьох міжнародних богословських конференціях. 1996 року був призначений Патріаршим вікарієм в Олександрії. У вересні 1997 року митрополит Феодор обирається митрополитом Камеруну і Центральної Африки. У наступні роки він стає відомий як пастир, що вніс величезний внесок в апостольське служіння народам Камеруну, Чаду, Гвінеї, Еквадору, Габону та островів Святого Фоми, як адміністратор, який прийняв величезну митрополію, яка простягається на центральну і західну Африку. 2002 року був обраний митрополитом Зімбабве, а праці апостольського служіння із центрально-західної Африки переносяться південніше, в землі Зімбабве, Анголи, Мозамбіку, Ботсвана, Малаві. 

Ним засновано 4 місіонерських центри в Харарі, Грецький культурний центр для 400 делегатів, 2 великих місіонерських центри в Малаві, госпіталь, технічну школу й школу медсестер. За підтримки Грецького Парламенту він обновив Грецьку площу (школа, храм, резиденція єпископа) у Бейра, у Мозамбіку. Ним булоз акладені храми і передані грецьким громадам у Ботсвані та Анголі. 9 жовтня 2004 був обраний 116-м Патріархом Олександрійським і всієї Африки. Церемонія інтронізації відбулася в Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці в Олександрії 24 жовтня 2004 Титул Предстоятеля: Блаженніший, Божественний і Святіший Отець і Пастиреначальник, Папа і Патріарх великого граду Олександрії, Лівії, Пентаполя, Ефіопії, всього Єгипту і всієї Африки, Отець отців, Пастир пастирів, Архієрей архієреїв, Тринадцятий апостол, Суддя всесвіту. 

Патріарша резиденція знаходиться в Олександрії (Єгипет).