Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 8 грудня 2012 р.

Предстоятель УПЦ КП відвідав Чернігів

У день святої великомучениці Катерини і преподобного Меркурія Бригинського до Чернігова на храмове свято кафедрального собору Київського патріархату завітав Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Традиційно патріарха зустріли дівчата у національних костюмах дорогою з пелюсток троянд, а на вході до храму шанували короваєм і віршами. Літургію з Патріархом співслужили архієпископи Рівненський і Острозький Іларіон, Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Єпіфаній, Полтавський і Кременчуцький Федір, Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Храм був переповнений вірянами і священиками парафій області.У своїй проповіді Патріарх Філарет звернувся до життя святих Катерини та Меркурія, показавши на прикладі їхнього життя, як залишатися вірними Христу, а не ідолам і цінностям цього світу. Ця вірність, на думку Святійшого, досягається дуже просто незалежно від "важких" чи "легких" часів. У будь-які часи людина служить або Христу, або Христу, або ідолам, владі, грошам і земній славі.

На переконання Патріарха, святі є і в наші часи. Тільки ми про них не знаємо, бо вони вислужуються не перед сильними цього світу. Як це робіли свята Катерина відмовою від поклоніння ідолам і святий Меркурій відмовою від служіння злочинному режиму. Тобто святість незалежна від часу і непідвладна йому.

Патріарх також очолив хресну ходу навколо храму, дав інтерв'ю пресі і телеканалу "Дитинець", благословив козацький куліш, зустрівся з головою облдержадміністрації Володимиром Хоменком.Про це сьогодні розповідає видання svoboda.fm