Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 13 грудня 2012 р.

Вселенський Патріарх зустрівся з Президентом Франції

Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся із президентом Французької Республіки Франсуа Олландом, повідомляє Седмиця з посиланням на французький православний сайт Оrthodoxie. За підсумками зустрічі Єлисейський палац опублікував наступне комюніке: «Президент Республіки сьогодні зустрівся з Патріархом Константинопольським Варфоломієм . Він віддав данину вдячності діяльності Патріарху, який має почесну першість у православному світі в напрямку досягнення міжрелігійного діалогу й терпимості, а також його великої відкритості до світу. Він привітав те, що Патріарх відіграє все більшу роль у Туреччині.

У той час, коли в Маракеші відбувається четверта конференція «Друзів сірійського народу», глава держави й Патріарх згадали про неприйнятних насильницьких діях, яких зазнають сирійці вже більше двадцяти місяців. Президент Республіки й Патріарх у розмові також торкнулися становища християн Сходу.

Президент Республіки нагадав про особливі відносини, які Франція підтримує із цими релігійними об'єднаннями, і увазі, яка була звернена на їхнє становище. Він висловив Патріарху переконання, що найкращий спосіб сприяти їхній присутності на Сході — це працювати над тим, щоб поточні політичні зміни привели до демократії й верховенства права в державі».