четвер, 27 грудня 2012 р.

Митрополит Петро Христопольський

Елладська Церква втратила свого ієрарха. Відійшов у вічність титулярний митрополит Христопольський Петро. Він народився 20 січня 1927 року. Був десятою дитиною в сімї, і вже маючи двадцять днів від народження залишився сиротою. З ранніх років прислуговував у храмі, а місцевий священик, згодом - єпископ Дорофей фінансово допомагав йому. 33 місяці майбутній владика провів служачи у війську, на флоті. Закінчив середнью школу, церковну школу в Коринфі та богословський Університет Афінського університету. 3 вересня 1951 року був висвячений у сан диякона,  а 20 січня 1963 року на священика  єпископом Коринфа Прокопієм († 1964).

Протягом двадцяти років він служив у Коринфі, сім з них у якості проповідника. Він також очолював соборне богослужіння в Коринфі. Як пастир опікувався потребами 6-го піхотного полку і в'язниці Корінфа, демонструючи чудову пастирську і благодійну діяльність Церкви.

З 1 грудня 1984 року він вступив на посаду заступника генерального директора Апостольської дияконії Церкви Греції, а  26 серпня 1992 прийняв  обов'язки генерального директора цього агентства.

З листопада 1996 року до березня 1997 року, після обрання митрополита Fthiotidos пан Ніколас узяв на себе Департамент Духовних інтернат Апостольської дияконії.

25 січня 1995 за пропозицією Архієпископа Афінського і всієї Греції Серафима обраний у відповідності з ієрархією висвячений на 27 числа того ж місяця, в покровителем митрополита Никодима і кратність прелатів, Афіни собору, єпископ, як генеральний директор Апостольського служіння, Христопольську єпархію, вікарний архієпископ Афін. 2001 звільнений з посади генерального директора Апостольської дияконії.