Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 15 грудня 2012 р.

Невідомий підпалив церкву біля фундаменту Десятинки

В ніч на суботу, 15 грудня невідомий підпалив дерев'яну церкву на честь Різдва Богородиці (УПЦ Московського патріархату) в однойменному Десятинному монастирі в Києві, неподалік від фундаменту Десятинної церкви, повідомляється на сайті "Православ'я в Україні". За словами прес-секретаря намісника монастиря архімандрита Гедеона (Харона) о. Антонія, о 03.45 камери спостереження біля церкви зафіксували людину, яка розбила вікно, налила горючу рідину і підпалила храм. Пожежу виявили в суботу о 6.30. О 7.00 викликали наряд міліції. 

За інформацією сайту "Православ'я в Україні", всередині церква дуже сильно постраждала, звалилася внутрішня обшивка. Ікони з частками мощей цілі. О. Антоній зазначає, що нікого конкретно в підпалі не підозрюють. Дерев'яна церква біля фундаменту Десятинної церкви була побудована в 2007 році. Низка громадських організацій періодично протестуэ проти цієї споруди, стверджуючи, що відсутні відповідні дозвільні документи.

УПЦ МП вимагає відновлення Десятинної церкви на залишках її фундаменту. Проти цього виступають археологи і архітектори. Наприкінці грудня 2011 року фундамент храму був тимчасово законсервований. Голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов заявляв, що будь-які роботи на території Десятинної церкви можуть здійснюватися тільки з метою музеєфікації та консервації археологічних знахідок, підкресливши, що столична влада не погодить жодного документу на дозвіл будівництва на фундаменті цієї церкви.