Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 1 грудня 2012 р.

Патріарх Феофіл ІІІ зустрів Плащаницю Пресвятої Богородиці та нагородив секретаря Предстоятеля

28 листопада делегація Української Православної Церкви на чолі з секретарем Предстоятеля УПЦ архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром, яка з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира перебуває на Святій землі, була прийнята Блаженнішим Патріархом Святого града Єрусалима і всієї Палестини Феофілом ІІІ. У зустрічі також взяв участь заступник начальника Руської духовної місії у Єрусалимі ігумен Феофан (Лук’янов).

На початку зустрічі архієпископ Олександр здійснив покладену на нього почесну місію - передав Блаженнішому Патріарху і доставив на місце постійного перебування чудотворну Плащаницю Пресвятої Богородиці, яка на прохання Блаженнішого Митрополита Володимира та благословення Блаженнішого Патріарха Феофіла згідно з рішенням Синоду Єрусалимської Церкви в період з 19 вересня по 26 листопада відвідала Українську Православну Церкву. Також Високопреосвященніший владика передав Патріарху подячний адрес Предстоятеля Української Православної Церкви, в якому зокрема йдеться:        
«Щиро дякуємо Вашому Блаженству за дружні добрі відносини між Матір’ю Церков – Святою Єрусалимською Церквою та Православною Церквою України, що уявляється у постійному літургійному спілкуванні між ієрархами Церков на Святому Гробі та інших святих місцях, у гостинному прийнятті Єрусалимською Церквою чисельних паломників із України, та непереставних молитвах Вашого Блаженства за Православну Церкву в Україні та нашу мірність».

У свою чергу Патріарх Феофіл відзначив особливу любов до Пресвятої Богородиці українського народу і висловив сподівання, що перебування великої святині - Плащаниці Богородиці в межах Української Православної Церкви послужить сугубим знаком єдності Церкви і допоможе зціленню розколу українського православ'я. Також Предстоятель Єрусалимської Церкви наголосив на важливій ролі Блаженнішого Митрополита Володимира і зазначив, що він невпинно підносить молитви за здоров'я та крепість Його Блаженства, як гаранта єдності та благополуччя Української Православної Церкви, і за весь український народ.


Під час зустрічі Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл оголосив патріаршу грамоту згідно якої архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр був удостоєний вищої нагороди Єрусалимської Православної Церкви - святим хрестом братства Всесвятого Гробу Господнього з золотою короною.  

У своїй промові при врученні нагороди Блаженніший Патріарх, зокрема, зазначив:
"Ми вручаємо цей хрест, аби він зміцнював та допомагав служити з тим же натхненням і у Бозі завзяттям, щоб архієпископ Олександр ніс свій церковний послух для блага Вселенської Церкви і в особливості українського народу, і, крім іншого, бажаємо, щоб та енергія, яку Господь дарував владиці, мала своє продовження в багаторічних трудах на благо єдності Церкви, що є альфою і омегою служіння Церкви, її покликанням, оскільки єдність Церкви є запорукою нашої єдності з Богом. Ми хочемо вшанувати архієпископа Олександра і благословити весь український народ і Церкву України і брата во Христі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира".
У відповідному слові архієпископ Олександр зазначив, що святий град Єрусалим займає особливе місце в його серці, а висока нагорода, вручена йому - це нагорода не його особисто, але особливе благословення в подальших трудах на славу Святої Церкви.