понеділок, 10 грудня 2012 р.

Звершено відспівування Антіохійського Патріарха Ігнатія

У неділю, 9 грудня 2012 року, в храмі свт. Миколая Чудотворця в Бейруті відбулося відспівування Антіохійского Патріарха Ігнатія IV. Відспівування покійного Предстоятеля Антіохийської Православної Церкви очолив Константинопольський Патріарх Варфоломій. Також попрощатися з покійним прибули Архієпископ Кіпрський Хризостом і Архієпископ Албанський Анастасій. У Бейрут для участі у відспівуванні Блаженнійшого Патріарха Ігнатія IV прибули делегації інших Помісних Православних Церков. Зокрема, делегацію Російської Православної Церкви очолив голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв).

Також у відспівуванні взяли участь: митрополит Гермопольский Миколай (Олександрійський Патріархат), митрополит Філадельфійский Венедикт (Єрусалимський Патріархат), митрополит Лентехский і Цагерский Стефан (Грузинський Патріархат), єпископ Моравичский Антоній (Сербський Патріархат), архієпископ Нижньо-Дунайський Кассіан (Румунський Патріархат), митрополит Лангадасский Іоан (Елладска Православна Церква) і єпископ Квебекський Іриней (Православна Церква в Америці). Попрощатися з покійним Предстоятелем Антиохийской Церкви в храм св. Миколи прибутки: президент Лівану М. Сулейман, прем'єр-міністр країни Н. Микати, члени дипломатичного корпуса, акредитовані в Бейруті, клірики й миряни Антіохійського Патріархату, представники інославних конфесій і громадськості Лівану й Сирії. Від імені Папи Римського Бенедикта XVI у жалобній церемонії взяв участь кардинал Поль Пупар.


Після завершення чину відспівування члени Синоду Антіохійської Православної Церкви супроводили труну з тілом покійного Патріарха з Бейрута в Дамаск, де він був похований в усипальниці Антиохійських Патріархів на території кафедрального Успенського собору. Як повідомили агентства «Ромфея» і «Амен», на екстреному засіданні Священного Синоду Антиохийской Православної Церкви местоблюстителем Патріаршого престолу одноголосно вибраний митрополит Босра-Хауранский і Джебель-Арабський Савва.