Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 12 грудня 2012 р.

Святий мученик Георгій Хіоський

Святий Георгій народився у другій половині XVIII століття на Хіосі і походив з християнської сім'ї. Коли він підріс, його віддали в учні майстерному різьбяреві по деревині. Одного разу Георгій разом з учителем перебував на острові Псарас, куди той був покликаний вирізати іконостаси. Одного разу він втік від наставника і разом з іншими пустотливими хлопчаками був схоплений в саду, де вони крали кавуни. Приведений до турецького судді, він, злякавшись покарання, прийняв іслам з ім'ям Ахмед.

У 10 років він повернувся на Хіос у батьківський дім, гірко жалкуючи про відступництво. Батько довірив опіку про нього благочестивому християнину з Кидонії, щоб турки його не розшукали, а потім Георгієм опікувалась одна літня жінка, наставивши його у вірі. У 22 роки Георгій заручився з однією дівчиною, що жила в місті, але незабаром посварився з її братом, і той видав його турецькій владі як відступника.

Юнака ув'язнили і катували, але випробування і бесіда з іншим сповідником віри тільки зміцнили його в любові до Христа і рішучості віддати за Нього життя. У ніч на 24 листопада 1807 року він причастився Святих Таїн і спокійно приготувався до смерті. На наступний день було прийнято рішення про його страту. Тоді священики міста зібрали всіх вірних, які переживали за долю мучеників, щоб служити всенічну цілу ніч і молити Бога про дарування майбутнього мученику сил і терпіння в годину випробування.

Урочисті співи лунали в церкві, коли рано вранці Георгія вели на місце страти. Він невпинно закликав ім'я Господнє і Пресвятої Богородиці. Коли святий знову оголосив про те, що він християнин і хоче померти по-християнськи, в нього вистрілили з рушниці. Відразу він не загинув, але продовжував нерухомо стояти на колінах. Тоді кат звелів йому нахилити голову і, змусивши чекати, з силою вдарив кинджалом два рази поспіль. Але і після цього святий невпинно повторював: «Господи Ісусе Христе, помилуй мене!» Кат в люті звалив Георгія на землю і перерізав йому горло, як ягняти на заколенні. Кров святого потекла потоком, але він до останнього подиху невпинно закликав ім'я Господнє.

Пам'ять святого Георгія - 26 листопада / 9 грудняФайл можна також зберегти на свій компютер. MP3 файл. Тривалість 3:14 хв. Розмір 2.4 Mb) Читає ієромонах Клеопа (Данелян) Рос.мова.