Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 5 грудня 2012 р.

Вселенська Патріархія проголосила нового святого

Як повідомляє агентство «Ромфеа», 3 грудня 2012 року, Священний Синод Константинопольської Православної Церкви причислив до лику святих преподобного Никифора Прокаженого (у миру Миколай Дзанакакіс). Він народився в селянській родині в с. Сірікарі, що в західній частині Криту. В 13 років батьки віддали його на навчання до перукаря, що жив у місті Ханья. Саме тоді в нього виявилися перші ознаки прокази. У той час критяни засилали прокажених на півострів Спіналонга. Тому, коли в 16 років його хвороба стала помітною, Микола виїхав в Олександрію, де продовжував працювати перукарем. 

Коли хвороба стала поширюватися на лице та руки, знайомий священик порадив Миколі поїхати на острів Хіос, де був лепрозорій, улаштований прп. Анфімом (Вайяносом). Микола прибув на Хіос в 1914 р. у віці 24 років. Там для Миколи відкрилося поле діяльності для вдосконалювання чеснот. Преподобний Анфим постриг його в ченці з іменем Никифор. Він виконував роботу в садах і городах, був перший хористом у храмі. Згодом через хворобу чернець Никифор втратив зір.

В 1965 р. прокажених перемістили в лепрозорій «Свята Варвара» в афінському районі Егалео. За безмежне терпіння й любов до ближніх, Господь наділив Никифора даром пророкування й розради стражденних. Коли 4 січня 1964 р. він помер, від мощів виходили пахощі. Численні чудеса, що відбувалися по молитві святого, були записані учнем преподобного - отцем Євменом та іншими віруючими.

Святий Преподобний Никифор Прокажений