четвер, 20 грудня 2012 р.

Підсумки Синоду УПЦ МП від 20.12.12

20 грудня, в синодальному залі резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулося розширене засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Серед іншого, Синод заслухав Рапорт митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела про розподіл Одеської єпархії на дві самостійні і ухвалив:

Утворити в адміністративних межах Балтського, Ананьївського, Кодимського, Савранського, Котовського, Красноокнянського, Фрунзовського, Велико-Михайлівського, Роздільнянського, Березовського, Ширяївського, Миколаївського, Любашівського, Іванівського районів Одеської області, – Балтську єпархію, виділивши її зі складу Одеської єпархії.

У складі Одеської єпархії залишити м. Одесу, Білгород-Дністровський, Біляївський, Овідіопольський, Арцизський, Татарбунарський, Саратський, Тарутинський, Кілійський, Комінтернівський, Ізмаїльський, Болградський, Ренійський райони Одеської області.

Керуючим Балтською єпархією призначено архиєпископа Білгород-Дністровського Олексія, якого звільнено з посад вікарія Одеської єпархії та намісника Свято-Успенського чоловічого монастиря м. Одеси.

Синод також  ухвалив в межах Феодосійського і Керченського благочинницьких округів Сімферопольської єпархії утворити Феодосійську єпархію. Керуючим Феодосійською єпархією призначено митрополита Платона (Удовенка).

Нагадаємо, Рішенням Синоду Російської Православної Церкви від 26 липня 2012 року (журнал № 68) митрополит Аргентинський і Південноамериканський Платон звільнений від управління Аргентинсько-Південноамериканською єпархією та переведений в розпорядження Священного Синоду Української Православної Церкви.

За повідомленням журналів Синоду, було розглянуто стан справ в Олександрійській єпархії, де розпорядженням Митрополита Володимира від 20.09.2012 р. була створена комісія. За результатами перевірки, Синод вирішив звільнити єпископа Олександрійського і Світловодського Антонія від управління Олександрійською єпархією та почислити його на спокій. Постійним місцем перебування єпископа Антонія (Боровика) визначено Свято-Успенську Почаївську Лавру. Єпископом Олександрійським і Світловодським Синод призначив архимандрита Боголіпа (Гончаренка), клірика Кіровоградської єпархії. Наречення та хіротонія архимандрита буде звершена в м. Києві. 

Синод УПЦ (МП) також обговорив стан справ у Сєверодонецькій єпархії і прийняв рішення: звільнити архиєпископа Сєверодонецького і Старобільського Агапіта (Бевцика) від управління Сєверодонецькою єпархією та почислити його на спокій. Постійним місцем перебування архиєпископа визначено Свято-Троїцький Іонинський чоловічий монастир м. Києва. Керуючим Северодонецькою єпархією Синод призначив єпископа Васильківського Пантелеймона, звільнивши його із посад вікарія Київської Митрополії та намісника Кирилівського чоловічого монастиря м. Києва. 

Синод УПЦ (МП) позбавив сану трьох священиків та звільнив намісника одного з монастирів.
  • На підставі 28 правила Святих Апостолів та 10 правила Карфагенського Собору Синод ухвалив рішення позбавити священного сану забороненого у священнослужінні клірика Тульчинської єпархії протоєрея Станіслава Березу
  • На підставі 33 правила Лаодікійського та 1 правила Неокесарійського Соборів позбавлено священного сану забороненого у священнослужінні клірика Черкаської єпархії протоєрея Василія Плешинця.
  • На підставі 26 правила Святих Апостолів та 6 правила Трульського Собору Синод УПЦ (МП) позбавив сану забороненого у священнослужінні клірика Сумської єпархії протоєрея Сергія Костеннікова. 
Синод також ухвалив рішення звільнити архимандрита Бориса (Масленнікова) з посади намісника (ігумена) чоловічого монастиря на честь преподобного Сави Освяченого м. Мелітополя Запорізької області та призначити на цю посаду єромонаха Іоанна (Прокопенка).

Підготовлено за матеріалами , журнали Синоду розміщено .