субота, 1 грудня 2012 р.

Архієпископ Житомирський і Поліський УАПЦ Володимир

Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир (Шлапак Василь Володимирович) народився 03 серпня 1979 року в с.м.т. Черняхів Житомирської області в сімї службовців. Після закінчення Черняхівської середньої школи в 1996 році навчався і закінчив пастирсько-богословські курси при Житомирському єпархіальному Управлінні. 28.11.1996 - дияконська хіротонія у стані целібата звершена єпископом Житомирським і Овруцьким Ізяславом.

За час служіння за ревну працю був відзначений рядом священичих нагород, та призначений благочинним Черняхівського та в.о. Радомишльського району. 29.12.1996 - хіротонія у пресвітера. 2006- - Закінчив Магістерській курс при Львівській Православній Духовній Академії 2009 успішно здобув наукове звання кандидата богословських наук в ЛПДА. 2008 року через непопулярну методику управління єпархією архієпископа УПЦ-КП Ізяслава отець Василь вимушений був покинути Київський Патріархат, та звертається з проханням до Предстоятеля УАПЦ Блаженнійшого митрополита Мефодія прийняти його в клір Житомирської єпархії УАПЦ.

10 лютого 2009 року, в день св.преп. Єфрема Сіріна з рук митрополита Київського і всієїй України Мефодія приймає чернечий постриг з возведенням у сан ігумена. До дня Святої Пасхи ігумен Володимир нагороджується возведенням у архімандрити, і призначається адміністратором УАПЦ на Житомирщині. 20-го червня 2009 року Архієрейський собор УАПЦ обирає архимандрита Володимира (Шлапака), клірика Житомирської єпархії УАПЦ, єпископом Житомирським і Поліським. 21-го червня у церкві Різдва Христового м.Тернополя здійснена архієрейська хіротонія єпископа Володимира.

25 травня 2011 року постановою архієрейського собору та указом Блаженнішого Мефодія митрополита Київського і всієї України Предстоятеля УАПЦ призначається на посаду голови фінансового відділу при Київській Патріархії. Цього ж року указом Блаженнішого Мефодія митрополита Київського і всієї України предстоятеля УАПЦ - возведенний в сан архієпископа.