Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 28 грудня 2012 р.

"Розколу та зрощення РПЦ з державою немає"

Всі заяви про те, що в Російській Православній Церкві спостерігається розкол, а також про втрату до неї довіри простих віруючих, є міфом, про це заявив Патріарх Кирило сьогодні на Єпархіальних зборах Москви, повідомляє журнал Фома з посиланням на агентство «РИА Новости». «Нам невідомо жодного достовірного випадку відходу з Церкви її чад в результаті розв'язаної антицерковної кампанії. А крикливі істеричні заяви деяких осіб, які нібито втратили довіру до Церкви, ще раз свідчать про те, що ці люди за способом життя і за змістом своєї віри ніколи Церкві і не належали, – заявив він. 

 На думку Предстоятеля РПЦ, подібні чутки, що з'являються в низці ЗМІ та Інтернет-просторі, є вигадкою і не мають під собою реальної основи. «Абсолютно всі розмови про внутрішній розкол в Церкві, про відхід від неї віруючих виявилися блефом, ідеологічною міфологемою, непідтвердженими фактами. І дуже сумно, що цей блеф поширювали деякі навколоцерковні Інтернет-видання та окремі люди, прямо пов'язані з Церквою, – сказав Патріарх Кирил. Він також назвав міфом чутки про зрощування Церкви і держави. 

При цьому Патріарх Кирил зазначив, що в році, що минає «у багатьох ЗМІ була розв'язана справжня інформаційна кампанія», багато в чому безпрецедентна. «З чим можна це все порівняти – так це з антирелігійними витівками післяреволюційного періоду, з цими карнавалами антицерковними, з істерією, якою супроводжувалося руйнування храмів, з« безбожною п'ятирічкою», з діяльністю «Союзу безбожників». Ось з цим порівняти можна. А вся інша наша історія – вона незрівнянна з точки зору оцінки нападок на Церкву в інформаційному просторі, – підсумував Предстоятель РПЦ.

Джерело : risu.org.ua