середа, 2 січня 2013 р.

Новий 2013-ий рік зустріли у Вселенській Патріархії

З особливою урочистістю, відзначили у Великій Церкві, Вселенській Патріархії, свято Обрізання Господнього, Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійського і перший день нового року. Напередодні, відправу богослужіння свята очолив Вселенський Патріарх Варфоломій І у співслужінні усіх єпископів, кафедра яких перебуває у Константинополі. В кінці вечірнього богослужіння Патріарх приймав вітання від від ієрархів з нагоди Нового року. По цьому Патріарх у своїй резиденції приймав духовенство - працівників Патріаршого суду і Патріаршого секретаріату, на чолі з митрополитом Калліопольським і Матидоським Стефаном. 

Вранці 1 січня 2013 року, урочисту Божественну літургію в Патріаршій Церкві Святого Георгія очолив Вселенський Патріарх Варфоломій у співслужіння митрополитів Константина Нікейського, Мелітона Філадельфійського, Димитріоса Севастійського, Стефана Калліопольського. На богослужінні були присутні також консул Греції, віруючі Стамбула, Греції та інших держав. На поклоніння вірним і числанним прочанам було виставлено фрагмент мощей Святого Василія Великого. Зазвичай святиня зберігається в нефі Патріаршої церкви поруч з мощами двох інших святителів Григорія Богослова та Іоана Златоуста. 

Після Божественної літургії відбувся офіційний прийомом в тронній залі, де до Всесвятійшого Патріарха Варфоломія звернувся митрополит Нікейський Костянтин. У своєму виступі митрополит Костянтин відзначив стурбованість і скептицизм сучасної людини, що постійно зростають у зв'язку з війнами і кризами зазначивши, що "в цьому лабіринті розколів і конфліктів, постійно зростаючих проблем Людини і світу, сучасне свідоцтво Православ'я має надзвичайну вагу". 

У свою чергу Вселенський Патріарх загадав про ювілей 1700 річчя з дня підписання Міланського едикта Святим Костянтином і даровану людям свободу віровизнання, що в наш час є настільки потоптаною. Також Святійший Владика зробив короткий огляд минулого 2012 року і дав Патріарше благословення єпископату, духовенства та мирянам. Далі Патріарх мав зустріч з місцевими підприємцями, під час якої сторони обмінялись Різдвяними та Новорічними привітанням. Після обміну привітаннями, за традицією, після молитви усіх було запрошено на Патріаршу трапезу.