Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 8 січня 2013 р.

Першоієрарх РПЦЗ розповів про віру та християн

Християн переслідують у всьому світі, кожен день дає кілька смертей за віру. Про це розповів Першоієрарх Руської Православної Церкви Закордоном, Голова Архієрейського Собору та Синоду РПЦЗ, Високопреосвященнійший Агафангел (Пашковський). За його словами, - «У всьому світі продовжується наступ на християн». «Християнство є самою переслідуваною релігією в світі. Це визнають всі. Про це нещодавно сказала і канцлер Ангела Меркель. Дійсно, кожен день вбивають по декілька християн. Це відбувається в основному в ісламських країнах. Людей вбивають саме за те, що вони християни. Ця тенденція простежується по всьому світі. 

Якщо в ісламських країнах християн вбивають, то в європейських, цивілізованих країнах, США християнство витісняється на другий план. Це відбувається в країнах де християнські заповіді раніше приймалися як моральні основи. Відомо, що, наприклад Президент США Рональд Рейган оголошував Рік Біблії, щоб підняти дух нації. Сьогодні ми бачимо протилежне. Християнські цінності витісняються свідомо, цілеспрямовано. У багатьох країнах поверх одягу можна носити хрест, тому що це, нібито, ображає почуття атеїстів чи віруючих нехристиянських конфесій. 

З урядових установ винесені християнські атрибути. У школах давним давно забули про Закон Божий, хоча раніше уроки починали з молитви «Отче наш». Маємо вже й перші результати антихристиянської політики. Руйнується сім'я, її основи. Шлюб можуть складати «дві мами» чи «два тата». Про це вже навіть пишуть в шкільних підручниках », - зазначив Першоієрарх РПЦЗ.