Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 9 січня 2013 р.

Різдво Христове вшанували на Святій Горі Афон

Урочисті нічні служби пройшли у всіх афонських монастирях. На богослужінні в головному храмі Афону - соборі Успіння Пресвятої Богородиці в Кареї були присутні заступник міністра закордонних справ Греції Константінос Ціарас і цивільний губернатор Святої Гори Афон Аристос Касміроглу. Божественну Літургію очолив єпископ Салонський Антоній (Авраміотіс). Протоепістат Афону чернець Максим з Іверського монастиря подякував численним паломникам і звернувся до них з коротким словом. 

Він підкреслив, що «Пресвята Богородиця народила Господа Слави Ісуса Христа у вертепі, тому що "не було їм місця". Ця подія стала ознакою невдячності більшої частини людства, що не прийняла Христа як Творця і Спасителя світу». В кінці своєї проповіді старець Максим побажав, щоб в наші непрості часи в серцях людей знайшлося місце для Бога. 


З візантійською пишнотою та урочистістю в присутності сотень прочан пройшло Різдвяне богослужіння в Ватопедській обителі. Служба почалася в 21.00 6 січня і закінчилася близько шостої ранку 7 січня. Очолив богослужіння ігумен Ватопед архімандрит Єфрем, який під час нічної служби постриг трьох нових ченців, яким дав імена Єрмолай, Іоаким і Євстафій.