Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 13 січня 2013 р.

Єпископ Агапіт (Гуменюк)

Єпископ Агапіт (в миру Гуменюк Павло Зіновійович), народився 23 травня 1980 року в селі Новосілка Підволочиського району Тернопільської області. У 1987 році пішов у Новосілківську загальноосвітню школу. У 1995 році пішов у Староскалатську середню школу. По закінченні шкільної освіти в 1997 році вступив до Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 2001 році. 1 жовтня 2000 року з благословення Святішого Патріарха Філарета прийняв чернечий постриг у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі міста Києва. 8 жовтня 2000 року в Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі міста Києва Святішим Патріархом Філаретом рукоположений у сан ієродиякона, а 29 жовтня 2000 року в сан ієромонаха. У 2001 році вступив до Київської Духовної Академії, яку закінчив у 2005 році. 5 лютого 2006 року за Божественною літургією у Свято-Володимирському соборі міста Києва Святішим Патріархом Філаретом возведений в сан Ігумена, а 19 квітня 2006 року до дня Святої Пасхи возведений в сан Архімандрита. 

Указом Святішого Патріарха Філарета від 13 жовтня 2000 року призначений ризничним Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, а 1 січня 2006 року призначений на посаду скарбника монастиря. За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви Указом Святійшого Патріарха Філарета за №758 від 7 жовтня 2008 року нагороджений Орденом Святого Миколая Чудотворця. Указом Святійшого Патріарха Філарета за №75 від 10 листопада 2009 року призначений намісником Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря. Указом Святійшого Патріарха Філарета за №2536 від 5 травня 2010 року архімандрит Агапіт (Гуменюк) нагороджений Орденом Святого Архістратига Михаїла. 30 липня 2010 року призначений Керуючим справами Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату. На засіданні Священного Синоду УПЦ КП 27 липня 2010 року (журнал № 19) ухвалено рішення призначити архімандрита Агапіта (Гуменюка), намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, єпископом Вишгородським, вікарієм Київської єпархії. 

8 серпня 2010 року у Володимирському патріаршому кафедральному соборі над архімандритом Агапітом (Гуменюком) була звершена архієрейська хіротонія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату УПЦ КП. 20 грудня 2010 року почесним головою фонду "Українське народне посольство" першим Президентом України Л.М.Кравчуком Преосвященійший владика Агапіт нагороджений Орденом Святого Миколая Чудотворця ІІІ-го ступеня. 


За церковні заслуги перед Українською Православною Церквою Київського Патріархату Указом Патріарха Філарета від 23 січня 2012 року єпископ Агапіт нагороджений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира ІІІ-го ступеня. Преосвященний Агапіт, єпископ Вишгородський, обіймає посади Керуючого справами Київської патріархії та намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.