Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 25 січня 2013 р.

Анісімов від імені УПЦ захотів календарної реформи

Неканонічний "Керівник прес-служби Української православної церкви" Василь Анісімов пропонує перенести святкування Дня міста Києва з останніх вихідних травня на 28 липня, коли відзначається День Хрещення Русі, передає УНІАН. Про це він повідомив, коментуючи указ Президента України про святкування 1025-річчя Хрещення Русі на державному рівні. 

"День міста Києва треба приурочити не до травневого цвітіння каштанів, а до Дня Хрещення Русі. Для Києва День Хрещення став головною подією в його півторатисячолітній історії", - упевнений Анісімов. За його словами, необхідно відновлювати православні святині, відроджувати Київ як центр православного паломництва, яким він був раніше. "Є багато красивих міст, але Київ неповторний завдяки своїй історії і цю неповторність треба зробити доступною. Для цього потрібна державна програма", - вважає В.Анісімов. 

Він зазначив, що цього року урочистості з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі відрізнятимуться масштабністю. "День Хрещення Русі - це день народження Російської православної церкви. Сьогодні це свято державне, міжнародне, загальноцерковне. Святкування пройдуть на всіх континентах, у 70 країнах - там, де є парафії та єпархії народженої в Києві Російської православної церкви. Центром торжеств, звичайно, буде Київ", - зазначив Анісімов.