Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 23 січня 2013 р.

Знято блокаду дороги на Афон

Рішення про зняття барикад, що перекрили дорогу на Афон, було прийнято ініціативною групою місцевих жителів, які протестують проти будівництва в районі рудника і підприємства з обробки спеціальних сплавів. Ініціатори акції заявили, що мають намір продовжувати боротьбу, але «змінять форми протесту».  Значна частина жителів півострова Халкідікі незадоволена планами канадської кампанії Eldorado Gold Corporation з будівництва рудника відкритого типу. Вони виступають проти вирубки лісу і стверджують, що відкриті рудники смертельно небезпечні для здоров'я і викликають ракові захворювання. 

Незважаючи на те, що золотодобувне підприємство дасть регіону 1500 нових робочих місць, люди категорично проти його будівництва. Вони стверджують, що уряд Греції «розпродає країну іноземцям».  За даними газети Нью-Йорк Таймс запаси дорогоцінних металів в регіоні оцінюються в 20 мільярдів доларів, більше 1 мільярда буде інвестовано Eldorado Gold Corporation в будівництво рудників, перші з яких повинні запрацювати через 2 роки.


Нагадаємо, що напередодні автомобільна траса, яка веде на місто Урануполіс (саме з порту цього населеного пункту відходять кораблі на Святу Гору Афон), була перекрита в 5:00 ранку в п'ятницю 18 січня. Ініціаторами акції стали місцеві жителі незадоволені планами уряду Греції з будівництва в районі золотодобувних копалень. Вони побоюються «вирубки унікальних лісів» і стверджують, що підприємства з видобутку золота «дуже небезпечні для здоров'я людини, так як викликають ракові захворювання».  

Через свої імпровізовані блок-пости протестуючі пропускають тільки деякі автомобілі місцевих жителів, повністю перекривши дорогу для всіх інших транспортних засобів, переважна частина яких належить охочим відвідати Афон прочанам. В результаті акції на Святу Гору не потрапили сотні людей, які прагнули відвідати афонські монастирі в свято Богоявлення.