Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 26 січня 2013 р.

Хто обиратиме Болгарського Патріарха?

23 січня 2013 року, Синод Болгарської Православної Церкви затвердив список делегатів для участі в Соборі 24 лютого, яким належить вибрати нового Болгарського Патріарха. Синод також постановив, що три кандидати на Патріарший престол будуть обрані 15-16 лютого, повідомляє офіційний сайт Болгарської Патріархії. Синод розглянув всі листи, що надійшли на його адресу, пов'язані з обранням в єпархіях делегатів на Виборний Патріарший собор. У тому числі було розглянуто та відкрите послання Пловдівського митрополита Миколая, в якому владика намагався оскаржити результати виборів делегатів-вибірників від Софійської єпархії. 

Синод шляхом спеціального голосування, в якому 9 голосів були подані «за» і 3 «проти», схвалив список делегатів від Софійської митрополії. «Проти» голосували митрополити Великотирнівська Григорій, Плевенський Ігнатій і Пловдівській Миколай. Останній після оголошення результатів голосування заявив, що залишається при своїй думці й у 3-денний термін представить його Синодові в письмовому вигляді. Офіційно обрання делегатів-вибірників на Собор завершено, а тепер розпочинається підготовка проведення самого Собору. У ньому візьмуть участь 142 делегата-виборщики: 14 митрополитів, 19 єпископів, 48 священиків, 13 ченців, 11 монахинь, 32 мирянина, 3 представника трьох найбільших ставропігійних монастирів (Рильського, Бачковського і Троянського) і по одному представнику від Софійської і Пловдивського духовних семінарій. 

За статутом БПЦ, число делегатів-вибірників від чернецтва повинно досягати 30 осіб (по ченцю і черниці від кожної з 15 єпархій), але оскільки в деяких єпархіях немає ченців або черниць, це число скоротилося до 24 делегатів. Згідно зі Статутом БПЦ, новий Патріарх має бути обраний більшістю від 2/3 голосів присутніх на Соборі делегатів. Якщо в роботі Собору зможуть взяти участь всі 142 делегати, то кандидатура Патріарха повинна буде набрати не менше 95 голосів. При наборі кожним із трьох кандидатів недостатнього числа голосів голосування повторюється між двома кандидатами, які набрали найбільшу кількість голосів, до тих пір, як один з них не отримає необхідну більшість.