Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 30 січня 2013 р.

Мусульманам не дали спалити Біблії

Масове спалення Біблій, намічене ісламістами в малайзійському місті Баттерворт на неділю, не відбулося. Щоб перешкодити цим планам, влада штату Пенанг стягнула в місто посилені загони поліції. Кількома днями раніше лідер ісламістської організації «Перкаса» Датук Ібрагім Алі закликав спалити всі Біблії малайською мовою, оскільки в них слово «Бог» перекладається як «Аллах». З точки зору ісламіста це є блюзнірством. Першим звернув увагу на плани ісламістів настоятель англіканської церкви в Баттерворта Джон Кеннаді: він знайшов листівку, що запрошує на «фестиваль спалення Біблій на малайською мовою». 

Організатори спеціально вибрали для своєї акції неділю - священний день для християн. Інформація миттєво викликала обурення і страх у місцевих християн. Влада штату сприйняла сигнал про запланований «фестиваль» з усією серйозністю, стягнувши сили безпеки до передбачуваного місця спалення Біблій. Центральний уряд від будь-яких коментарів з даного питання утрималося. 

Коментуючи міжрелігійну ситуацію в Малайзії, архієпископ Джозеф Марино, нещодавно призначений нунцієм в цій країні, розповів журналістам, що в останні роки вона значно загострилася - в першу чергу, через питання про те, чи можна переводити слово «Бог» як «Аллах». Тим часом, за відомостями, які надходять з Малайзії, кількість християн тут росте. Одних католиків у цій країні налічується вже близько мільйона. Більшість 28-мільйонного населення Малайзії сповідує іслам.